Puchar Starosty Raciborskiego i punkty Pucharu Świata pojechały na Słowację i do Austrii

Gościnna okazała się Ziemia Raciborska dla obcokrajowców startujących w VIII Międzynarodowych Zawodach Modeli Latających w kat F1E o Puchar Starosty Raciborskiego zaliczanych do punktacji Pucharu Świata.


Piękna pogoda na wzgórzu w Pogrzebieniu towarzyszyła zmaganiom modelarzy w ósmej edycji zawodów zaliczanych do punktacji Pucharu Świata F1E. Delikatnie zmieniające się warunki lotów spowodowały, że wszystko rozstrzygnęło sie w piątej kolejce. To właśnie wtedy swoją szansę na medal stracił Polak Franciszek Kańczok, który ostatecznie zajął VII miejsce. Po czterech kolejkach z czterema „maksami” (w sumie 4000 pkt) był na pierwszym miejscu w klasyfikacji.  W najbardziej prestżowej kat. open ostatecznie na I miejscu uplasował się Słowak Ivan Treger (4966 pkt), który wyprzedził Austriaka Fritza Manga (4786 pkt). Na trzecim miejscu zawody ukończyła młodziutka zawodniczka ze Słowacji Dominika Drmlova (4762 pkt.), jako że jest juniorką zdobyte punkty pozwoliły jej na zdobycie pucharu starosty raciborskiego i punktów w Pucharze Świata Juniorów, blisko była Monika Sowa, która „wylatała” (4737 pkt) i zajęła II miejsce, a na trzecim miejscu wśród juniorów w pucharze świata uplasował się Zbigniew Benisz (4532 pkt). Pracą międzynarodowego jury tych zawodów kierował Stanisław Sułek (POL), a nad właściwym przebiegiem zawodów czuwali również Ludmila Orelowa (CZE) i Robert Sifleet (USA).W drużynowej Lidze Miast i Gmin Europejskich triumfowali Austriacy przed Słowakami i Czechami. I miejsce dla Kolibri I (Edit i Fritz Mang łącznie 8685 pkt), II miejsce PDA Liptovsky Mikulas (Ivan Treger, Jan Smeringai), III miejsce OK Model (Jaromir Orel, Vojtek Zima). W drużynie reprezentującej Racibórz wystartowali Marek Łysakowski i Piotr Szymański, którzy uzyskali łącznie 6868 pkt. W kategorii open w rywalizacji o Puchar Polski F1E najwięcej punktów na swoim koncie zanotowała juniorka Monika Sowa z Gliwic, która wyprzedziła Stanisława Bocheńskiego z Nowego Targu i Jana Benisza z Rybnika.
W rywalizacji juniorów w klasyfikacji Pucharu Polski F1E  I miejsce zajęła Monika Sowa (Gliwice), na II miejscu uplasował się Zbigniew Benisz, a III miejsce przypadło Karolowi Beniszowi (obaj Rybnik). Sędzią głównym zawodów o puchar prezydenta miasta Racibórz zaliczanych do punkatcji Pucharu Polski był Stanisław Sułek wspomagany przez Stanisława Paździorka.W uroczystym zakończeniu, które odbyło się w Pałacu Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu wzięli udział starosta raciborski Adam Hajduk, wiceprezydent Raciborza Ludmiła Nowacka i wójt gminy Kornowac Józef Stukator. Po ciekawym występie artystycznym Magdaleny Kaszty oficjalni goście dokonali dekoracji najlepszych zawodników tej edycji zmagań modelarzy specjalizujących się w kat F1E, jednocześnie zapraszając za rok na dziewiątą edycję pogrzebieńskich zawodów.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here