Osierocona prywatyzacja

Rok temu przy okazji strajku anestezjologów w raciborskim szpitalu, pozwoliłem sobie na łamach portalu na ryzykowne stwierdzenie.

Tematem numer jeden ostatnich dni kampanii stała się sprawa prywatyzacji służby zdrowia. Otóż nagle Platforma Obywatelska postawiła się okoniem wobec stwierdzenia iż chce prywatyzować szpitale. Nawet eksprezydent Kwaśniewski, który odczytał w trakcie debaty z Tuskiem zapisy z założeń programowych PO, nie był w stanie przypomnieć takiego faktu liderowi PO. Temat nie byłby wart poruszania na łamach raciborskiego portalu, gdyby nie sprawa sprzed paru tygodni.

- reklama -

 

Rok temu przy okazji strajku anestezjologów w raciborskim szpitalu, pozwoliłem sobie na łamach portalu na ryzykowne stwierdzenie: „Chciałbym aby to były tylko plotki, ale właśnie plotki mówią, że prywatyzacja zbankrutowanego szpitala byłaby wielu osobom na rękę”. Ile obelg wtedy naczytałem się… Że plotek słucham, że bzdury piszę, itp. Szpital straty poniósł, ale oczywiście nie zbankrutował. Nie minął nawet rok, kiedy rada społeczna szpitala rozpatrywała wniosek dyrektora szpitala w sprawie przekazania przyszpitalnych laboratoriów prywatnej firmie, a argumentem miało być obniżenie kosztów. Rada społeczna odrzuciła ten wniosek i wydawałoby się, że sprawa zamknięta. Również poseł Siedlaczek podobno (tak przekazali mi pracownicy szpitala) wyraził się uspokajająco, że „uratowaliśmy laboratoria”.

 

Ostatnio jednak mówi się coraz głośniej o tym, że temat wraca i władze powiatu i szpitala szukają drogi przeprowadzenia prywatyzacji. Nie można być spokojnym o dalszy los majątku szpitala, czy przypadkiem, mówiąc słowami chyba najbardziej ostatnio znanej „specjalistki” PO od spraw zdrowia Beaty Sawickiej, nie znajdzie się ktoś kto „chce kręcić lody” na służbie zdrowia, a konkretnie na naszej lecznicy.

 

Chciałbym w tym miejscu za pośrednictwem portalu zapytać posła Henryka Siedlaczka, czy jest w końcu za prywatyzacją przyszpitalnych laboratoriów, czy przeciw? Gdyby nie pamiętał, to pozwalam sobie dołączyć wyniki lipcowego głosowania rady społecznej szpitala nad zgodą na prywatyzację.

Tomasz Kusy

 

Głosowanie w sprawie prywatyzacji laboratoriów.

 

Obecnych było 10 członków + przewodniczący, 4 osoby nieobecne.
Za prywatyzacją głosowali: H. Siedlaczek, T. Wojnar, A. Hajduk, E. Kuśmierz
Przeciw byli: K. Mandrysz, J. Matyja, K. Ciszek, W. Wolnik, J. Stukator
Wstrzymali się: L. Nowacka, J. Feliksiak

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here