Laureaci XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

0

Jury XIV Festiwalu imienia księdza Kazimierza Szwarlika wyłoniło już zwycięzców.

Jury w skladzie: prof. Michalina Growiec – przewodnicząca, Akademia Muzyczna w Katowicach;  prof. Mirosława Knapik,  Uniwersytet Śląski w Katowicach; ks. prof. Kazimierz Szymonik, Akademia Muzyczna i UKSW w Warszawie wyłoniło laureatów tegorocznego Festiwalu spośród 128 finalistów uczestniczących w przesłuchaniach w Będzinie od 10 do 12 stycznia 2008 r.
 

- reklama -

Kategoria: Soliści
Dzieci:
1. nie przyznano
2. Dwa drugie miejsca:
– Solistka Karolina Kania ze Stalowej Woli
– Solista Patryk Maślach z Kłyżowa
3. Dwa trzecie miejsca:
– Solista Wojtek Kowalczyk z MGOK w Białobrzegach
– Solista Adrian Brodowicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie

 

Wyróżnienie: trzy wyróżnienia:
– Solista Malwina Głowacka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu
– Solista Tomasz Kowalik ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rudzie Śląskiej
– Solistka Alicja Andrejczuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Czeladzi

 

Młodzież:
1. Solista Mateusz Cieślak z Gimnazjum nr 2 w Szczytnie
2. Dwa drugie miejsca:
– Solista Ali Al-Ani z Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Bosco w Czarnym Dunajcu i parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu
– Solistka Julia Wituk z parafii św. Piotra i Pawła w Łucku
3. Solistka Aleksandra Jeżak z Radomia

 

Wyróżnienie: trzy wyróżnienia:
– Solistka Dominika Dudała z Krakowa
– Solistka Nadia Zygmunt-Lachgar z Pałacu Młodzieży w Tarnowie
– Solistka Karolina Sawka z Chojny
Dorośli:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. Solistka Magdalena Groja z Będzińskiego Towarzystwa Muzycznego „Dominanta” w BędziniWyróżnienia:
– Solistka Mariola Madej z Pałacu Młodzieży w Tarnowie

 

Kategoria: zespoły wokalne

 

Dzieci:
1. Zespół wokalny „KACZOKI” z Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach
2. nie przyznano
3. Zespól wokalny „Świętokrzyskie Bemolki” z PSM I st. w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

Wyróżnienia dwa wyróżnienia:
– Kwartet wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Częstochowie
– Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie

 

Młodzież:
1. Trio wokalne z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Jejkowicach
2. dwa drugie miejsca:
– Zespól wokalny „Scherzo” z MOK w Lesznie
– Zespół wokalny „Cantito” z Krakowa
3. Zespół wokalny z Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Gimnazjum nr 9 w Jaworznie

 

Wyróżnienia:
Zespół wokalny „Violinki” z Osiedlowego Klubu Kultury we Wróblowicach-Podgórze

 

Dorośli:
1. nie przyznano
2. Zespół wokalny „Soli Deo” z Domu Kultury Gminy Warszawa-Włochy
3. dwa trzecie miejsca:
– Zespół wokalny „KEG” z Prywatnego Studia Piosenki „GAMA”
w Dziergowicach
– Ludowy Zespół Śpiewaczy „Ożarowianki” z Biblioteki i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach

 

Wyróżnienie:
Żeński Kwartet wokalny „Cantemus” z Opola

 

Kategoria: Schole
Dzieci:
1. Dziecięcy Zespół muzyczny „Józefowe kwiatki” z parafii pw. Józefa Robotnika w Kielcach
2. nie przyznano
3. Schola „Jezusowe Promyki” z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Ksawerowie

 

Młodzież:
1. nie przyznano
2. Schola z parafii Matki Bożej Różańcowej w Sosnowcu
3. nie przyznano

 

Wyróżnienie- dwa wyróżnienia:
– Chór Cantores „Don Bosco” z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Zabrzu
– Zespół wok-instr. „KARMEL” z parafii Zwiastowania Pańskiego w Piotrkowicach

 

Kategoria: zespoły wokalno-instrumentalne
Dzieci:
1. nie przyznano
2. Zespół wokalno-instrumentalny „Kasine Muzykanty” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy
3. Zespół wokalno-instrumentalny „Świerszczograjki” z Gminnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Świerczyńcu

 

Wyróżnienia:
– Dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny „Włóczykije” z Osiedlowego Centrum Kultury „Aleksander” w Bielsku Białej

 

Młodzież:
1. Zespół wokalno-instrumentalny „Lipniczanie” z Zespołu Szkół
w Lipnicy Wielkiej – Gimnazjum im. Jana Pawła II
2. Zespół wokalno-instrumentalny „4 MAT” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu
3. Zespół wokalno-instrumentalny „NIC” (Nowe i Chwilowe)
z Goleniowskiego Domu Kultury

 

Wyróżnienia: dwa wyróżnienia
– Zespół wokalno-instrumentalny z Miejskiego Ośrodka Kultury
w Piotrkowie Trybunalskim
– Zespoł wokalno-instrumentalny „Wesołe Struny” z Zespołu Szkół
-Gimnazjum w Zembrzycach

 

Dorośli:
1.nie przyznano
2.dwa drugie miejsca:
– Zespół wokalno-instrumentalny „Labirynt” z Zespołu Szkól Licealnych w Leżajsku
– Zespół wokalno-instrumentalny „ONE WAY” z Kielc
3. Zespół wokalno-instrumentalny „Brand Cameralis & MusicaM QuAero” z Sosnowca

 

Kategoria: Chóry
Dzieci:
1. nie przyznano
2. Dziewczęcy Chór „CREDO” z Zespołu Szkół im. Józefa Wybickiego w Bytomiu Odrzańskim
3. dwa trzecie miejsca:
– Chór dziecięcy „Konsonans” z Zespołu Szkół w Lipianach
– Chór „Kamerton” Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Haczowie

 

Wyróżnienia dwa wyróżnienia:
– Chór dziecięcy „A VISTA” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5  im. Jana Pawła II w Pionkach
– Chór „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Łukowej

 

Młodzież:
1. Chór młodzieżowy z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Krośnie
2. dwa drugie miejsca:
– Chór żeński X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku
– Chór młodzieżowy I Liceum Ogólnokształcącego im. ST. Konarskiego w Mielcu
3.  Chór „Andantino” przy Gimnazjum nr 1 w Rybniku pod dyrekcją Heleny Zaik

 

Wyróżnienie: trzy wyróżnienia
– Chór „Prymki” z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie
– Chór „Harmonia” z Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej
– Kameralny chór szkolny z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łańcucie

 

Dorośli:
1. Chór Akademii Rolniczej w Krakowie
2.Chór mieszany „Słowiczek” przy MDK Południe w Katowicach-Kostuchnie
3. Chór mieszany Towarzystwa Śpiewaczo-Muzycznego „LUTNIA” z Urzędu Miasta w Kole

 

Wyróżnienie:
Chór mieszany „Makrotumia” z Urzędu Miejskiego – Referat Kultury i Promocji w Dusznikach Zdroju

 

Kategoria: Zespoły Regionalne

 

1. Zespół wokalno-instrumentalny „Młodzi Zagórzanie” z Gimnazjum nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Mszanie Górnej
2. Zespół Regionalny „Grojcowianie” z Wieprza
3. nie przyznano

 

Wyróżnienia:
– Kapela Góralska „Ślemienianie” z Gminnego Ośrodka Kultury „Jemioła” w Ślemieniu

 

NAGRODA SPECJALNA
za najlepsze wykonanie kolędy tradycyjnej „Wśród nocnej ciszy” 
nagroda w wysokości 2.500 zł ufundowana przez Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Janusza Śniadka z zespołu wokalnego „Cantito” z Krakowa

 

G R A N D PR I X
XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie,
nagroda w wysokości 5.000 zł ufundowana przez Prezesa Zarządu Związku Miast Polskich Pana Ryszarda Grobelnego dla: Rodzinnej Kapeli Bugajskich z Kęt

 

Zobacz XIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek.  

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here