Wizyta Młodzieżowego Chóru z Ludenscheid zakończona

0

Od 11 do 14 stycznia w powiecie raciborskim gościł Chór Młodzieżowy z Ludenscheid, z partnerskiego Powiatu Markischer.

Podczas wizyty chór zwiedził Racibórz (m.in. Muzeum, raciborski rynek). Dał koncert w Domu Pomocy Społecznej przy pl. Jagiełły dla jego mieszkańców. Łącznie wystąpiły tam trzy chóry, które wspólnie na rozpoczęcie wykonały „Hymn na Boże Narodzenie” Feliksa Mendelsona.
Wielkim aplauzem został przyjęty 14-osobowy Młodzieżowy Chór z Ludenscheid pod dyrekcją Corinn Gerke, który istnieje od 1976 roku i odbył koncerty min. w Londynie, Paryżu, Pradze, Rzymie i w tym roku w Raciborzu. Członkowie chóru brali udział w wielu konkursach w telewizji i w radiu. Nagrali również płyty CD.
Oprócz niemieckich gości w DPS-ie, jak co roku, wystąpiły dwa chóry raciborskie, mieszany z parafii p.w. WNMP oraz męski z parafii p.w. NSPJ. W finale koncertu wszystkie chóry prowadzone przez Jana Goldmana zaśpiewały „Transeamus” przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego w składzie: skrzypce dr Ewa Białoskórska, Sarah Goldman i Tomasz Burda, klarnet Martyna Szczuka, flet Anna Dawidów i organy Karolina Goldman. A „Cichą noc” poprowadziła Corinn Gerke. Mieszkańcy św. Notburgi nie kryli wzruszenia, a wspólny śpiew dostarczył im wielu emocji.

- reklama -

 

W niedzielę, 13 stycznia, chór uczestniczył w Koncercie Kolęd i Pastorałek w ramach XVII Regionalnego Spotkania Wspólnot Śpiewaczych w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu, nad którym patronat objął Starosta Raciborski Adam Hajduk. Koncert zorganizowali: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz Parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu. Zebrani wysłuchali, m.in. wspólnego wykonania utworów: „Cicha noc” (Fr. Gruber), „Hymn Bożonarodzeniowy” (F. Mendelssohn Bortholdy), „Transeamus usque Bethlehem” (J. Schnabel).

 

Młodzież uczestniczyła także w imprezach zorganizowanych w ramach XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gości pożegnał Starosta Raciborski Adam Hajduk wraz z przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Leonardem Malcharczykiem.

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here