Turniej halowej piłki nożnej juniorów w Kuźni Raciborskiej

0

W sobotę 16 lutego na hali sportowej w Kuźni Raciborskiej po raz dziewiąty juniorzy będą walczyć o Puchar Starosty Raciborskiego.

Tradycyjnie organizatorem turnieju jest MOKSiR Kuźnia Raciborska przy wydatnym wsparciu Podokręgu Piłki Nożnej Racibórz. Od początku turniej odbywa się pod patronatem starosty raciborskiego, wobec czego starostwo powiatowe w Raciborzu jest fundatorem nagród.


Kluby mogą zgłaszać swój udział w siedzibie Podokręgu Racibórz, można też dokonać zgłoszenia na adres e-mail : [email protected]. W tym roku w turnieju mogą uczestniczyć piłkarze rocznika 1989 i młodszych.W zeszłym roku puchar starosty raciborskiego po raz pierwszy w historii turnieju pojechał do Rudy Kozielskiej. W turnieju wystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie rywalizowały ze sobą : LKS "Płomień" Siedliska, MKS "Maxpol" I Kuźnia Raciborska, LKS "Wicher" Płonia i LKS "Jedność" Jejkowice. W drugiej grupie wystąpiły : LKS Ruda Kozielska, MKS "Maxpol" II Kuźnia Raciborska, LKS "Dąb" Gaszowice, LKS 07 Markowice. Ostatecznie w meczu o III miejsce Jejkowice wygrały z Siedliskami 5:2, a w wielkim finale MKS "Maxpol" II Kuźnia Raciborska uległ drużynie LKS Ruda Kozielska 4:6.


Drużynom, które zdecydowały się na udział w turnieju nie można było odmówić ambicji i zaangażowania w grę, niemniej jednak organizatorzy pamietają turnieje, w których poziom umiejętności piłkarskich prezentowanych przez zawodników był naprawdę wysoki. W zeszłorocznej edycji turnieju zabrakło udziału drużyny juniorów RTP "Unii" Racibórz, drużyny która w poprzednich edycjach wygrywała ten turniej regularnie – ciekawe czy w tym roku zobaczymy w Kuźni młodych piłkarzy z Raciborza ?


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here