Beskid Skoczów lepszy w meczu z „Unią” Racibórz

0

Na inaugurację rozgrywek w IV lidze piłki nożnej "Unia" Racibórz przegrała w meczu z wyżej notowaną drużyną "Beskid" Skoczów 1:3 do przerwy remisując (1:1).

- reklama -

Tym razem bramki dla drużyny gości zdobyli: Remigiusz Hudek, Damian Zdolski i Paweł Stalmach, a dla raciborskiej "Unii" Mariusz Frydryk (z rzutu karnego).

 

 

Mecz był rozgrywany przy przejmującym silnym wietrze, który w pierwszej połowie był sprzymierzeńcem drużyny gości. Trudne warunki do gry pierwsi wykorzystali piłkarze "Beskidu" i w 5 min. spotkania po rzucie rożnym zdobyli pierwszego gola. Można mieć pretensje do biernej postawy obrońców "Unii", którą skrzętnie wykorzystał Remigiusz Hudek i z bliska "wpakował" piłkę do bramki. Szczęśliwie szybko dobrą akcją odpowiedzieli raciborscy piłkarze. W polu karnym był faulowany Mariusz Frydryk, który chwilkę później skutecznie wykonał "jedenastkę" i tym sposobem po siedmiu minutach gry w Raciborzu był remis 1:1. Pomimo kilku szans z obu stron do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło. Warto jednak odnotować groźne strzały z rzutów wolnych Bogusława Pruska i Grzegorza Kolisza, które minimalnie przeszły obok raciborskiej bramki. W odpowiedzi po "wolnym" Szymona Cicheckiego obrońca gości główkował obok spojenia własnej bramki.

 

 

Potem Paweł Woniakowski z 18 m strzelił groźnie, ale niecelnie. Raz jeszcze Bogdan Prusek oddał bardzo groźny strzał z rzutu wolnego obroniony przez Szymona Kubowa. Na sam koniec pierwszej połowy po rzucie wolnym do dośrodkowanej w pole bramkowe piłki mogło dojść dwóch racibrskich napastników i dostawiając nogę zdobyć drugą bramkę. Szkoda tej szansy, bo gol "do szatni" mógłby odwrócić losy tego spotkania.

 

 

W drugiej połowie "Unia" grała "z wiatrem" i przewagą jednego zawodnika jednak ostatecznie to zawodnikom "Beskidu" udało się zdobyć dwie kolejne bramki i "skasować" całą pulę punktów. W końcówce pierwszej połowy spotkania drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Dariusz Ihas. Drużyna gości ustawiła się defensywnie nastawiając się na ewentualną grę "z kontry". Założenie taktyczne okazało się dobre dla drużyny "Beskidu" ponieważ zaraz na początku drugiej części gry wyprowadzony szybki atak zakończył się wywalczeniem rzutu rożnego, po którym obrońcy "Unii" wybili piłkę zbyt krótko i ta spadła wprost na nogę Damiana Zdolskiego, który pięknym strzałem z "voleya" trafił piłką w górny róg bramki Szymona Kubowa. Ten gol z 48 min. był niewątpliwie ozdobą całego spotkania. Utrata bramki nie załamała zawodników "Unii", którzy ruszyli do odrabiania strat.

 

 

Piłkę po strzale Edwarda Kowalczyka z rzutu wolnego wiatr przeniósł nad poprzeczką. W 65 min Sebastian Kapinos w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem strzelił zbyt słabo. Trzeciego gola drużyna ze Skoczowa zdobyła w 72 min. ze "szkolnie" rozegranej kontry. W dwójkowej akcji Paweł Stalmach najpierw dograł piłkę "do boku" do wychodzącego na wolne pole Bogdana Pruska ten z kolei niemal z linii bocznej idealnie znalazł w polu karnym Pawła Stalmacha, któremu pozostało trafić piłkę do raciborskiej bramki.

Końcowy kwadrans to nieustające, ale nieskuteczne ataki raciborzan. Ładny strzał Szymona Cicheckiego w górny róg bramki obronił Joachim Mikler. Podobną, dobrą interwencją bramkarz gości zatrzymał strzał Mariusza Frydryka, który wcześniej ładnie "zakręcił" obrońcą. W końcówce najpierw Wojciech Podolak miał swoją szansę, ale źle trafił w piłkę, a potem dwukrotnie celnie strzelał jeszcze Szymon Cichecki. We wszystkich trzech przypadkach piłka lądowała w rękach Joachima Miklera.

W piątkowym meczu trener "Unii" Racibórz Adam Bedryj miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. W bramce zagrał Szymon Kubów a w polu: Jacek Selera, Paweł Woniakowski, Maciej Biegański, Edward Kowalczyk, Artur Potaczek (od 86 min. Łukasz Zapotoczny), Szymon Cichecki, Patryk Podstawka, Dawid Fryt (od 75 min.Tomasz Wardęga), Sebastian Kapinos (od 78 min.Wojciech Podolak), Mariusz Frydryk.
W rezerwie pozostali: Leszek Romański, Piotr Sławik, Mirosław Pniewski i Kamil Szałkowski.

 

/Piela/
 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here