Tym razem „wzmocnienia” nie pomogły, a presja dobrego wyniku „powiązała nogi”

  0

  Pierwszego meczu piłkarskiej wiosny w Ekstralidze kobiet RTP "Unia" Racibórz nie może zaliczyć do udanych ponieważ wysoko przegrała z wiceliderem drużyną KKPK "Medyk" Konin 6:2 (3:1).

  - reklama -

  Po tej porażce "Unia" spadła na czwarte miejsce w tabeli ligowej i ma 3 punkty straty do drużyny Gol Częstochowa.

  Sobotni mecz rozpoczął się dobrze dla raciborzanek, które zdobyły gola w już w 5 minucie spotkania. Rzut karny co prawda "na dwa razy" ale wykorzystała Agata Mańczyńska. Jak się potem okazało były to miłe złego początki, bo kiedy kibice raciborskiej drużyny spodziewali się uspokojenia gry przez raciborski zespół przed szansą na wyrównanie w 8 minucie stanęły zawodniczki z Konina. Po faulu Pauliny Kawalec rzutu karnego nie wykorzystała Anna Gawrońska. Jej kiepski strzał pewnie obroniła Daria Antończyk.

   

   

  "Medyk" wyprowadzał groźne akcje, w których do prostopadłych podań ładnie wychodziły napastniczki Anna Gawrońska i Agata Tarczyńska, które w dziesięć minut strzeliły trzy gole. Najpierw w 14 min. wyrównała Agata Tarczyńska, a potem w 23 min. po raz pierwszy na listę strzelców wpisała się Anna Gawrońska. Na domiar złego 60 sekund później drugiego swojego gola w tym meczu zdobyła Agata Tarczyńska. Po 25 min. gry było 3:1 dla "Medyka' i mecz był w zasadzie "ustawiony". Wszystkie trzy bramki dla drużyny gości padły w niemal identyczny sposób po szybkim rozegraniu klasycznego kontrataku.

   

   

  Na początku drugiej połowy gra się w zasadzie wyrównała, jednak piłkarki raciborskiej "Unii" nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji na zdobycie gola. Po około dwudziestu minutach drugiej połowy po raz kolejny napastniczki "Medyka" dały lekcję obronie "Unii". Anna Gawrońska podwyższyła prowadzenie na 4:1. Piątą bramkę zawodniczki drużyny gości zdobyły po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu głową piłka trafiła w poprzeczkę, ale dobitka Agaty Tarczyńskiej była skuteczna. W 81 min. swojego gola zdobyła Aleksandra Sikora i było 6:1 dla "Medyka".

   

   

  Co prawda ostatnie 10 min. należało do drużyny "Unii", która zdołała wypracować kilka dogodnych sytuacji. W 86 min. Anna Sznyrowska nie wykorzystała sytuacji "sam na sam", potem w 88 min. najpierw Marta Sęga strzeliła niecelnie, a potem Patrycja Wiśniewska co prawda celnie, ale zbyt słabo. Wreszcie w kolejnej akcji po prostopadłym podaniu od Darii Kasperskiej Patrycja Wiśniewska zdobyła drugiego gola dla drużyny RTP "Unia" Racibórz.

   

   

   

  Trener drużyny KKPK "Medyk" Konin Roman Jaszczak nie krył wielkiego zadowolenia z odniesionego zwycięstwa chwaląc swoje zawodniczki głównie za wzorowe wyprowadzanie i skuteczne kończenie kontrataków.          

  W drużynie Raciborskiego Towarzystwa Piłkarskiego "Unia" w sobotnim meczu zagrały: Daria Antończyk, Paulina Kawalec (od 65 min. Natalia Surma), Kamila Darda (od 28 min. Paulina Rytwińska), Katarzyna Krupa, Daria Kasperska, Agnieszka Karcz, Patrycja Rżany (od 80 min. Agnieszka Różkowska), Agata Mańczyńska, Izabela Doleżych (od 46 min. Marta Sęga), Anna Sznyrowska, Patrycja Wiśniewska. W rezerwie pozostały: Dorota Wilk, Renata Luberda i Małgorzata Polnik.

   

  /Piela/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here