W rocznicę śmierci Jana Pawła II

0

2 kwietnia o godz. 19.30 na placu Długosza odbędzie się Eucharystia w intencji Ojca św. Jana Pawła II i koncert uwielbienia "Niechaj zstąpi Duch Twój".

 

- reklama -

 

 

Organiztorami spotkania są: Duszpasterstwo Młodzieży Raciborza i Urząd Miasta.

 

Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest ks. Adam Rogalski – proboszcz parafii NSPJ w Raciborzu. Ten koncert to niecodzienne spotkanie wielu osób, które w jednym czasie chcą zjednoczyć się na modlitwie poprzez muzykę i śpiew. 

 

– Myślę, że będzie wielkie przeżycie duchowe połączone z dużą dawką dobrej muzyki, dzięki której będzie nam łatwiej jeszcze raz spojrzeć na śmierć Jana Pawła II – mówi jeden z wykonawców. Oczywiście nic by się nie odbyło, gdyby nie rola ks. Adama Rogalskiego, który co roku, przy bardzo dużym wkładzie wysiłku i chęci, organizuje tę wielką akcję modlitewną, dzięki której możemy wspólnie modlić się o beatyfikację i kanonizację Papieża oraz wspominać jego śmierć. Dzięki tym wysiłkom cały Racibórz może wspólnie odśpiewać pieśni, które on najbardziej lubił. A wszystko z błogosławieństwem naszego Papieża – Jana Pawła II.

 – Najważniejsza jest nasza motywacja serca, którą Bóg tak naprawdę widzi i człowiek nie jest w stanie Go oszukać czy robimy to dla siebie, czy będzie to dobry owoc w postaci zadumy i nawrócenia człowieka, choćby jednego to warto – odpowiada inny.

 

W koncercie weźmie udział blisko 50 wykonawców!

 

Podkład instrumentalny przygotowuje zespół Przecinek, któremu towarzyszyć będą goście: pianista – Jan Kucznierz, gitarzysta – Adam Szramowski  i Adam Kretek – klarnecista i saksofonista.

 

Skład instrumentalny wspierać będzie solistki:  Monikę Fitę, Magdę Frączek, Monikę Dulian, Karolinę Kuziel oraz Annę Humeniuk.

 

Towarzyszyć im będzie stworzony specjalnie na tę okazję około 40 osobowy chór złożony z wokalistów i muzyków różnych raciborskich chórów i zespołów muzycznych (m.in. Chór Gospel parafii NSPJ w Raciborzu, Chór Nauczycielski Szkoły Podstawowej w Raszczycach, Klub Poezji Śpiewanej Atlantyda oraz zespoły: Ultima, Stater, Love Story i Przecinek).

 

Modlitwę i uwielbienie poprowadzi ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, ks. Eugeniusz Ploch.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here