Zagraj o Wembley – VIII edycja Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku

Trwają zapisy do kolejnej edycji największego w Polsce turnieju piłki nożnej dla dziesięciolatków i młodszych dzieci.

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

- reklama -

 

Patronat honorowy nad rozgrywkami objęli: Leo Beenhakker, UEFA – Program Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ekstraklasa. Po raz pierwszy dziecięcy turniej uzyskał wsparcie Trenerów Młodzieżowych Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, którzy weszli w skład Sztabu Szkoleniowego Turnieju. Uczestnicy tegorocznej edycji Turnieju zagrają o nagrodę główną: Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Wembley. Na małych piłkarzy czekają też inne wspaniałe nagrody. Dodatkowo – każda z drużyn, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę.

 

Piłkarskie talenty na start

 

Turniej przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców w wieku do lat 10.
Zdaniem Tomasza Zabielskiego, Koordynatora Turnieju z ramienia PZPN: Turniej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku to wielka promocja piłki. Dzięki takiej akcji mamy możliwość pokazania uzdolnionych dzieciaków klubom sportowym. Liczymy na to, że za parę lat w polskiej lidze czy reprezentacji będą grali zawodnicy z naszego Turnieju.". Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym – firma Tymbark.

 

Zgłoszenia drużyn do 21 kwietnia 2008 roku

 

21 kwietnia upływa termin rejestracji drużyn do Turnieju. Trenerzy lub nauczyciele w-f powinni zgłaszać 12 osobowe drużyny dziewcząt lub chłopców, wysyłając formularz zgłoszenia: przez Internet (plik do pobrania ze strony www.zpodworkanastadion.pl lub www.uks.info.pl), pocztą tradycyjną bezpośrednio do Działu UKS przy PZPN, ul. Miodowa 1, 00-080 Warszawa lub faksem do działu UKS przy PZPN, nr (22) 625-38-86. Każda drużyna, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę.

 

Najlepsi mali piłkarze pilnie poszukiwani

 

Oprócz edukacji dzieci poprzez sport, Turniej ma na celu odkrywanie piłkarskich indywidualności. Dlatego też, w ramach VIII edycji, został powołany specjalny Sztab Szkoleniowy, w skład którego weszli doświadczeni trenerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej: Radosław Mroczkowski, Dariusz Wójtowicz, Michał Globisz i Andrzej Zamilski.

 

Zdaniem Michała Globisza: "Im wcześniej młody piłkarz zacznie prawidłowo się szkolić, tym szybciej stanie się dobrym piłkarzem. No i przede wszystkim – świeże powietrze, ruch, obcowanie z rówieśnikami sprawia, że ten młody człowiek będzie nie tylko dobrym piłkarzem, ale i zdrowym, dobrym człowiekiem".
Sztab Szkoleniowy Turnieju będzie towarzyszyć małym piłkarzom na różnych etapach rozgrywek, obserwować mecze, udzielać trenerskich wskazówek m.in. w trakcie półfinałów, Wielkiego Finału.

 

Jerzy Engel, Przewodniczący PZPN-owego Wydziału Szkolenia, były trener Reprezentacji, mówi tak: "Każda rywalizacja, tak jak i ten wspaniały turniej, daje szansę na wyłonienie fantastycznych talentów. Talentów w Polsce jest bardzo dużo, problem w tym, by umieć poprowadzić później te talenty do mistrzostwa sportowego".

 

Dariusz Czech, Prezes Tymbark SA dodaje: "Cieszę się, że firma Tymbark, poprzez zaangażowanie w Turniej, może przyczynić się do realizacji piłkarskich marzeń i wesprzeć młode talenty w drodze ku wymarzonemu celowi".
Małym piłkarzom kibicuje także Mezo. Jego piosenka: Z podwórka na stadion, będzie rozbrzmiewała podczas wszystkich etapów rozgrywek. "Bądź aktywny, podejmuj inicjatywę i walcz do końca" – to przesłanie, które kieruje do uczestników tegorocznej edycji.

 

Trenerzy zwycięzców poprzedniej edycji Turnieju, twierdzą zgodnie, że: Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku jest szansą na grę i zaistnienie dzieci, które lubią i chcą grać w piłkę, ale na co dzień nie mają zbyt wielu możliwości, żeby trenować.

 

Gramy przez 5 miesięcy w roku

 

Rozgrywki rozpoczną mecze na etapie gminnym, powiatowym. Najlepsze drużyny z powiatów zagrają w finałach wojewódzkich, które będą wielkim wydarzeniem piłkarskim w każdym z regionów (od 26 maja do 13 czerwca). Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wyjadą na wakacyjne obozy półfinałowe, a ich zwycięzcy spotkają się w Wielkim Finale w Krakowie, w dniach 12-14 września. Najlepsi: jedna drużyna chłopców i jedna drużyna dziewcząt w nagrodę otrzymają Puchar Tymbarku oraz pojadą na Wembley.

 

Turniej rozgrywany jest na podstawie przepisów gry w piłkę nożną, zgodnie z regulaminem Turnieju i obowiązującymi postanowieniami PZPN. Na każdym szczeblu zwyciężyć i awansować do kolejnego etapu mogą: jedna drużyna dziewcząt i chłopców. Zawodnicy słabszych zespołów mają jednak możliwość wzięcia udziału w kolejnych szczeblach rozgrywek – trener zwycięskiej drużyny może dobrać do swojej reprezentacji 5 zawodników innych zespołów. Dzięki temu Turniej przyczynia się do wyłaniania piłkarskich talentów, bo w ogólnopolskim finale triumfować może zawodnik, którego drużyna odpadła już na etapie gminnym.

 

Turniej "Z podwórka na stadion" organizowany jest od 2001 roku. W pierwszych edycjach rozgrywany był na etapach gminnym, powiatowym i wojewódzkim – kończył się obozami sportowymi, podczas których wygrywały najsilniejsze reprezentacje wojewódzkie. W 2005 r. Formuła Turnieju została wzbogacona o finał ogólnopolski.

 

Zaangażowanie w 2007 roku sponsora – firmy Tymbark pozwoliło wzbogacić ofertę Turnieju oraz zaoferować dodatkowe działania. Powstała także strona internetowa www.zpodworkanastadion.pl, a Mezo, czołowy polski hiphopowiec, napisał hymn Turnieju.

 

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 16 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zwycięzcy pojechali na Camp Nou.

 

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

 

Zapraszamy wszystkie drużyny dziewcząt i chłopców do udziału w Turnieju.

 

Dodatkowych informacji udziela: Agnieszka Dźwigoń, tel. 033 873 15 99; mail: [email protected]

 

/Starostwo Powiatowe/

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here