Uczeń Gimnazjum w Rudniku zwycięzcą VI Wojewódzkiego Konkursu Poezji Zbigniewa Herberta

Już po raz szósty odbył się w Żorach Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta.

Konkurs organizowany jest przez tamtejsze III Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta.

- reklama -

 

Patronat honorowy nad VI Wojewódzkim Konkursem Poezji Zbigniewa Herberta objęła pani Katarzyna Herbert. Tegoroczna edycja konkursu była szczególna, ponieważ rok 2008 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Zbigniewa Herberta.

 

Do wstępnych eliminacji, które odbyły się 21 marca, zgłosiło się 150 uczestników  – uczniów gimnazjów i szkół średnich z całego województwa śląskiego. Wśród nich byli również uczniowie z gminy Rudnik: Natalia Lenard z Szonowic, Dajana Cycoń i Adam Arendarski z Rudnika, Ewa Wolnik z Grzegorzowic.

 

 

Finał konkursu odbył się 7 kwietnia. Jury zakwalifikowało do niego po 19 recytatorów z kategorii gimnazjów i liceów. Wśród nich znalazł się Adam Arendarski z Gimnazjum w Rudniku.

 

Finaliści zaprezentowali się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

 

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców i przyznało nagrody, które wręczyła dyrektor III LO w Żorach – pani mgr Iwona Walczak.

 

 

W kategorii gimnazjów zwyciężył Adam Arendarski, drugie miejsce zajęła Magdalena Lamża z Lysek, a trzecie przyznano Kamilowi Iwańcowi z Zabrza.

 

 

Spośród uczniów szkół średnich najlepsi okazali się: Łukasz Kasza z Jastrzębia Zdroju – I miejsce, Anna Drost z Gliwic – II miejsce, Karolina Krząkała z Rybnika – III miejsce.

 

Wszyscy finaliści konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a laureaci ponadto wartościowe nagrody rzeczowe.

 

/Stefan Absalon/

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here