Piłkarki RTP „Unia” Racibórz powalczą o ligowe punkty w Koninie

0

W niedzielę 11 maja o godz. 14.00 na stadionie Aluminium w Koninie rozpocznie się spotkanie 16 kolejki w Ekstralidze piłki nożnej kobiet, w którym KKPK "Medyk" Konin podejmować będzie RTP "Unię" Racibórz.

- reklama -

W ostatnim spotkaniu w Koninie w meczu pomiędzy tymi drużynami zanotowano wynik remisowy 0:0. Teraz w bojowych nastrojach dzięwczęta pojadą do Konina z ogromną ochotą na rewanż za porażkę w Raciborzu. Zapowiada się ostra walka o 3 pkt. na których bardzo zależy raciborzankom szczególnie w kontekście walki o III miejsce w lidze.

 

 

Drużyna "Medyka" Konin po rozegraniu 14 meczów zajmuje II miejsce z dorobkiem 34 pkt, raciborska "Unia" jest trzecia i po 15 rozegranych meczach zgromadziła 22 pkt.tylko o 3 pkt więcej niż drużynę "Gol" Częstochowa.

Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora klubu Józefa Tersiaka "Unia" prawdopodobnie zagra w ustawieniu 1-3-5-2 w bramce Daria Antończyk, w obronie: Kamila Darda, Paulina Rytwińska, Katarzyna Krupa, w "zdziesiątkowanej" kontuzjami linii środkowej wystąpią Agata Mańczyńska, Agnieszka Karcz, Agnieszka Różkowska, Daria Kasperska, Natalia Surma i w ataku: Anna Sznyrowska z Patrycją Wiśniewską.
Ostateczny skład zostanie ustalony w dniu meczu a trenerowi pozostają jeszcze do dyspozycji: Patrycja Rżany, Kinga Bandych, Hanna Konsek, Magdalena Koziura, Małgorzata Polnik, Renata Luberda, Roksana Dziadek, Renata Wilk.

 

 

W pierwszym meczu w tym sezonie przeciwko drużynie z Konina grały jeszcze Paulina Kawalec i Marta Sęga niestety "kluczowe" zawodniczki linii środkowej leczą kontuzje kolana podobnie jak kapitan drużyny Izabela Doleżych. To naprawdę znaczne osłabienie siły raciborskiej drużyny, niestety czasami taka jest piłka nożna, a najlepsze drużyny muszą mieć pełnowartościowych zmienników. O tym czy trener Remigiusz Trawiński znajdzie skuteczną receptę taktyczną na "Medyka" przekonamy się zatem w najbliższą niedzielę. 

 

/Piela/     

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here