Ważna wygrana kobiecej drużyny Unii w ligowym meczu wyjazdowym

  0

  W ekstralidze piłki nożnej kobiet RTP "Unia" Racibórz po raz pierwszy wygrała w meczu ligowym z KKPK "Medyk" Konin, a bramkę "na wagę" trzech punktów zdobyła w 41 minucie Anna Sznyrowska.

  - reklama -

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami drużyna prowadzona przez Remigiusza Trawińskiego pojechała do Konina z wielką chęcią zwycięstwa. W niedzielne popołudnie 11 maja RTP "Unia" w zestawieniu: Daria Antończyk, Kamila Darda, Paulina Rytwińska, Agnieszka Karcz, Agnieszka Różkowska, Daria Kasperska, Kinga Bandych, Natalia Surma (od 81 min. Patrycja Rżany), Agata Mańczyńska, Patrycja Wiśniewska, Anna Sznyrowska zagrała poprawny mecz i strzeliła o tę jedną bramkę więcej od zespołu gospodarzy. Zwycięstwo w Koninie zdecydowanie przybliżyło drużynę z Raciborza do tytułu II Wicemistrza Polski.

   

  Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem niewielkiej przewagi drużyny "Unii", która zdobyła bramkę w 41 min. za sprawą Anny Sznyrowskiej i jak się okazało był to jedyny gol tego meczu. Asystę zapisano na konto Darii Kasperskiej, która prostopadłym podaniem idealnie "obsłużyła" koleżankę z ataku".

   

   

  Co prawda zawodniczki raciborskiej drużyny miały jeszcze szansę na podwyższenie wyniku przed przerwą ale sytuacji nie wykorzystała Anna Sznyrowska, która bardzo dobrze wyszła do prostopadłego podania "zgubiła" obronę drużyny gospodarzy, ale na szesnastce "zgubiła" też piłkę.

   

  Trener Remigiusz Trawiński jest zadowolony z postawy swojego zespołu…szczególnie w pierwszej połowie spotkania, pomimo tego, że kolejnym osłabieniem był brak Katarzyny Krupy, która zdaje maturę, dziewczęta zagrały bardzo mądrze, a zmienniczka Kasi, Kinga Bandych poradziła sobie dobrze, oddając w pierszej połowie dwa strzały z dystansu. W linii defensywnej Kamila Darda skutecznie wyłączyła z gry Annę Gawrońską, a innej siły rażenia nie było w drużynie "Medyka" Konin… …Szkoda nie wykorzystanej sytuacji z końcówki pierwszej połowy, bo wtedy spokojniej można byłoby grać w drugiej części gry… W pierwszej połowie bardzo widoczna była Daria Kasperska, która również ze dwa razy osfensywnie wchodziła pod pole karne "Medyka" oddając strzały z dystansu. …mimo, że nie w pełni zdrowa Daria zostawiła na boisku sporo sił…

   

  Poważnym zagrożeniem ze strony drużyny "Medyka" Konin były stałe fragmenty gry, gdy pod raciborską bramkę przemieszczała się najwyższa na boisku Karolina Wiśniewska, która również w obronie strasznie uprzykrzała grę Patrycji Wiśniewskiej wykorzystując w starciach swą przewagę fizyczną. Generalnie w opinii trenera raciborskiej drużyny mecz był "czysty", bez brutalnych fauli i kartek. Był dobrze prowadzony przez trójkę sędziowską.

   

   

  W drugiej połowie spotkania zespół "Medyka starał się odrobić bramkową stratę, ale uważna gra presingiem skutecznie utrudniła to zadanie piłkarkom z Konina. Dwa razy groźnie po zmianie krzyżowej zagrała Anna Gawrońska, nieupilnowana przez Agnieszkę Karcz znalazła się w sytuacjach strzeleckich. Na szczęście dla zespołu "Unii" raz spudłowała, a za drugim zrazem dobrze celny strzał obroniła Daria Antończyk. W zespole gospodarzy za "żółte" kartki nie zagrała Natalia Czernielewska. Ponadto  w zespole "Unii" świetną pracę wykonała Natalia Surma, grając bardzo ambitnie pozostawiła na boisku dużo "zdrowia" i długo dochodziła do "siebie". Remigiusz Trawiński bardzo żałuje, że nie może grać najsilniejszym składem, ma jednak nadzieję, że do pełni formy powróci Hanna Konsek i powoli "szpital" w drużynie się skończy.

           
  Główny rywal "Unii" do walki o III miejsce i tytuł drugiego Wicemistrza Polski drużyna Gol Częstochowa przegrała w ostatniej kolejce z AZS PWSZ Biała Podlaska 0:1, w identycznym stosunku drużyna Czarnych Sosnowiec uległa drużynie AZS Wrocław. W tabeli RTP Unia Racibórz jest na III miejscu z dorobkiem 25 pkt i wyprzedza Gola Częstochowa o 6 pkt.
  Kolejne spotkanie raciborska drużyna rozegra 18 maja o godz. 12.00 na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu, właśnie z Golem Częstochowa. Mecz będzie retransmitowany przez TVP 3 początek relacji o godz. 18.45.

   

  Zwycięstwo w tym meczu zagwarantuje RTP "Unii" Racibórz zdobycie trzeciego miejsce w swoim pierwszym sezonie w Ekstralidze piłki nożnej kobiet. Stawka spotkania jest wysoka, a trener drużyny "Unii" ma nadzieję, że tym razem dziewczęta na dobre "odczarują" stadion w Raciborzu, bo jak na razie to 17 pkt. zdobyły w meczach wyjazdowych, a tylko 8 pkt. "u siebie". A poza tym, jak mówi trener… fajnie byłoby świętować tytuł II Wicemistrza Polski po meczu we własnym mieście, a taka szansa jest przed zespołem właśnie w najbliższą niedzielę…  

   

  /Piela/  
       

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here