Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego w Bolesławiu

W maju w grupie sześciolatków przeprowadzono cykl zajęć dydaktycznych dotyczących życia na wsi i hodowli zwierząt. Nauczycielki zapoznały dzieci z wyglądem i sposobem odżywiania zwierząt hodowlanych. Przekazały także wiele ciekawostek dotyczących życia na wsi. Dzieci miały okazję oglądać ilustracje, albumy tematycznie związane z realizowanym materiałem dydaktycznym. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej dzieci uczestniczyły w wycieczce do Bolesławia- wsi położonej niedaleko Raciborza w celu zapoznania się ze zwierzętami w gospodarstwie.

W wycieczce wzięły udział dzieci z grup integracyjnych pięcio i sześciolatków oraz dzieci z grupy specjalnej, nauczyciele, rodzice.
W Bolesławiu dzieci gościły w dwóch gospodarstwach rolnych państwa Burek i Bartosz gdzie miały okazję zobaczenia i poczucia „na żywo” krów, koni, świń, baranów, owiec, kaczek i kur. Przedszkolacy z zaciekawieniem przyglądali się zwierzętom hodowlanym, a niektóre z nich odważyły się je dotknąć i pogłaskać. Wiele z dzieci po raz pierwszy miało okazję zobaczyć zwierzęta nie na obrazku lecz „na żywo”. Maluchy miały także okazję zobaczenia sprzętu rolniczego. W gospodarstwie państwa Burek dzieci zjadły ze smakiem kiełbaskę z rożna oraz ciasto podane przez gospodarzy. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie wsi wozem konnym ciągniętym przez traktor. Zaś niecodziennym przeżyciem dla dzieci i nie tylko, była przejażdżka po Bolesławiu bryczką powożoną przez klacz Wiktorię.

- reklama -

Spotkanie z Bolesławiem rozpoczęliśmy od wizyty w przedszkolu, gdzie bolesławskie koleżanki i koledzy w brawurowy sposób przedstawiły nam bajkę pt.” O żabkach w czerwonych czapkach”, przygotowaną przez Panią Marię Kalata.

Do Raciborza dzieci wróciły zmęczone ale zadowolone i pełne wrażeń.

Opr. Aleksandra Wawoczny

Składam serdeczne podziękowania dla Państwa: Marii i Konrada Bartosz, Urszuli Prochaska – Burek i Marka Burek,( Emilce za pyszne ciasto) oraz Marii Kalata za tak miłe i życzliwe przyjęcie. Bez Was nasza wycieczka pozbawiona byłaby atrakcji. Podziękowania również dla Państwa Fichna za pyszne soczki.

Burek Róża
dyrektor Przedszkola nr 24 z Oddziałami: Integracyjnym i Specjalnym
w Raciborzu


Bolesław – wieś w gminie Krzyżanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here