III WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „THE GLOBE” i JĘZYKA NIEMIECKIEGO „DER GLOBUS”

14 i 15 maja 2008r w Szkole Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu odbyły się finały III Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „The Globe” i Języka Niemieckiego „Der Globus”, który został objęty stałym patronatem Kuratora Oświaty w Katowicach.Do obu konkursów zgłosiło się ponad 50 szkół z całego województwa śląskiego, m.in. z Żor, Gliwic, Bytomia, Zabrza i wielu innych. Po pierwszym etapie – szkolnym, do którego testy układali organizatorzy z SP-18 w Raciborzu wyłoniono zwycięzców w każdym języku.
Finaliści walczyli o nagrodę główną konkursu, którą był wyjazd na obóz językowy dla zwycięzcy z języka niemieckiego oraz o odtwarzacze mp3 dla finalistów konkursu języka angielskiego oraz o puchar dla zwycięskiej szkoły zakupiony przez SP-18 w Raciborzu. Kolejne miejsca otrzymywały nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora SP-18 w Raciborzu p. mgr Danutę Skórę, Centrum Promocji Edukacji w Raciborzu, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego, wydawnictwo Longman, Macmillan, Lektor Klett, WSiP oraz PWN.

Organizatorzy konkursu Ewa Folęga i Halina Syjud (język angielski) oraz Małgorzata Jarmuła i Janusz Jureczko (język niemiecki) koordynowali jego przebieg przy pomocy poczty elektronicznej oraz strony internetowej SP-18 www.sp18.pl, gdzie publikowali wyniki konkursów.
Na otwarciu finałów obecna była pani wiceprezydent Ludmiła Nowacka oraz pani wizytator Kuratorium Oświaty Halina Sitnikow.

- reklama -

Po części oficjalnej rozpoczęły się zmagania uczestników. W tym roku testy do etapu wojewódzkiego opracowały: SP nr 23 z Bytomia (język angielski) i SP Tworków (język niemiecki). Testy konkursowe sprawdzały umiejętności rozumienia ze słuchu oraz rozumienie tekstu czytanego, znajomość gramatyki, słownictwa i kulturoznawstwa. Nad przebiegiem konkursów czuwały komisje składające się z nauczycieli SP-18 oraz nauczycieli opiekunów z innych szkół . O godzinie 13.30 odbyło się uroczyste zakończenie konkursu, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. W rozdaniu nagród z języka niemieckiego wziął udział kierownik Biura Zarządu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku pani Teresa Kiończyk.
Laureaci języka angielskiego to:

I miejsce – Karolina Czech, uczennica SP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim

II miejsce – Magdalena Pielot, uczennica SP nr 21 w Gliwicach

III miejsce – Tomasz Sojka, uczeń ZSP nr 6 w Żorach

Laureaci języka niemieckiego to:

I miejsce – Paulina Mucha, uczennica SP nr 1 w Raciborzu

II miejsce – Weronika Rochowiak, uczennica SP w Kuźni Raciborskiej

III miejsce – Kevin Krzyżok, uczeń ZSO w Tworkowie

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w następnych latach konkurs nadal będzie się cieszył dużą popularnością.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here