Dobra forma piłkarek po obozie treningowym w Szymocicach

0

Mecz kontrolny z KKPK "Medyk" Konin, był dla drużyny kobiecej raciborskiej "Unii" pierwszym poważnym sprawdzianem po zgrupowaniu.

- reklama -

W środę 30 lipca piłkarki "Unii" na "swoim boisku" rozbiły drużynę wicemistrza Polski 6:0, prowadząc do przerwy 4:0. Bramki na "Srebrnej" zdobyły: Agnieszka Karcz w 13', Hania Konsek w 32'(z karnego), Anna Sznyrowska dwie bramki w 33' i 39', a także Natalia Surma w 52' i Roksana Dziadek w 75'.

 

 

W pierwszej połowie w drużynie "Unii" zagrały Daria Antończyk w bramce, a w polu: Agnieszka Karcz, Paulina Rytwińska, Małgorzata Polnik, Agata Mańczyńska, Agnieszka Winczo, Daria Kasperska, Marta Stobba, Hania Konsek, Patrycja Wiśniewska i Anna Sznyrowska.

W drugiej połowie w bramce zagrała Dorota Wilk, a w polu Agnieszka Karcz, Paulina Rytwińska, Renata Luberda, Agnieszka Winczo (od 60' Roksana Dziadek), Katarzyna Krupa, Kinga Bandych, Patrycja Rżany, Natalia Surma, Marta Stobba i Patrycja Wiśniewska.

Z relacji trenera Remigiusza Trawińskiego, nota bene bardzo zadowolonego z przekonującego zwycięstwa wynika, że początkowo nic nie zapowiadało tak wysokiego wyniku. Gra była w miarę wyrównana, a raz w początkowej fazie meczu zawodniczki wicemistrza Polski zakończyły swoją akcję groźnym strzałem. Jak się potem okazało najważniejszym momentem była 13 minuta meczu. Najpierw kontuzji doznała kierujaca blokiem defensywnym i dysponująca doskonałymi warunkami fizycznymi Karolina Wiśniewska. Chwilę póżniej po rzucie rożnym wynik meczu strzałem głową otworzyła Agnieszka Karcz…

 

…po opuszczeniu boiska przez "filar" obrony "Medyka" drużyna z Konina zaczęła seryjnie popełniać błędy w obronie, co zakończyło się zdobyciem przez RTP "Unię" trzech bramek w ciagu 7 minut…

 

W drugiej połowie drużyna RTP "Unii" dalej przeważała, co zaowocowało kolejnymi dwoma bramkami. 

…ten mecz pokazał, że drużyna RTP "Unia" Racibórz dysponuje w tej chwili bardzo wyrównaną kadrą, co powinno procentować w meczach Ekstraligi. Teraz trzeba skoncentrować się na utrzymaniu wysokiej formy na rozgrywki Ekstraligi tak, aby już w pierwszym meczu zdobyć komplet punktów… kończy trener Remigiusz Trawiński.

 

/kibic/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here