Osłabiona „Unia” Opole była całkowicie bezradna

  0

  Tego jeszcze na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu nie było. RTP "Unia" Racibórz pokonała w meczu sparingowym "Unię" Opole 25:0. W pierwszej połowie gol padał średnio co 5 minut.

  Najpierw Anna Sznyrowska w ciągu trzydziestu minut trafiła kolejno pięć razy pod rząd, ustanawiając swoisty rekord, później gole zdobyły Agata Mańczyńska, Paulina Kawalec i jeszcze dwa razy Agata Mańczyńska.

  - reklama -

  W drugiej połowie w 50 minucie gola zdobyła Marta Stobba, trzy minuty później trafiła Patrycja Wiśniewska, po kolejnych trzech minutach po raz drugi trafiła Marta Stobba.

  Za moment na "Srebrnej" padł kolejny rekord ponieważ zawodniczki raciborskiej drużyny zdobyły minuta po minucie trzy kolejne gole. Trafiały: Roksana Dziadek, Patrycja Wiśniewska i Małgorzata Polnik. Trzy minuty później gola zdobyła Katarzyna Krupa i zaraz po niej Patrycja Wiśniewska i Marta Stobba, a była to dopiero 82 minuta meczu.

  W końcówce spotkania po jeszcze jednym trafieniu zaliczyły Marta Stobba i Patrycja Wiśniewska, która z sześcioma golami została "królową" strzelców piątkowego spotkania. 

   

   

  Z pomeczowej wypowiedzi trenera Remigiusza Trawińskiego wynika, że w zasadzie jest zadowolony ze skuteczności swojego zespołu w tym meczu, chociaż nie była ona 100 %. Praca wykonana podczas zgrupowania zaczyna przynosić oczekiwane efekty, co uwidoczniło się w różnym przygotowaniu fizycznym obu zespołów, dobrej dyspozycji wszystkich zawodniczek RTP, bez względu na to, czy występować będą w pierwszej jedenastce czy pełnić tylko rolę zmienniczek.

  …w piątek nawet w najsilniejszym składzie "Unia" Opole była bez szans, mnie cieszy ambicja i chęć gry jaką zademonstrowały wprowadzone do gry "młode" zawodniczki, nagrodą jest piękny gol Małgorzaty Polnik…

   

   

  …to był dobry trening strzelecki i mam nadzieję, że nominalne napastniczki w kolejnych meczach będą trafiać równie skutecznie… 

   

  W pierwszej połowie w drużynie RTP zagrały: Dorota Wilk, Paulina Kawalec, Paulina Rytwińska, Agnieszka Karcz, Marta Stobba, Daria Kasperska, Kinga Bandych, Agata Mańczyńska, Agnieszka Winczo, Hanna Konsek, Anna Sznyrowska.

  W drugiej połowie na boisku pozostała tylko Paulina Kawalec, a skład uzupełniły: w bramce Daria Antończyk i w polu: Renata Luberda, Małgorzata Polnik, Agnieszka Różkowska, Katarzyna Krupa, Patrycja Rżany, Roksana Dziadek, Natalia Surma, Patrycja Wiśniewska, Marta Stobba.

   

  Ostatni mecz kontrolny drużyna RTP "Unia" Racibórz rozegra 9 sierpnia we Wrocławiu z drużyną AZS Wrocław aktualnymi mistrzyniami Polski.

   

  /Piela/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here