Powiatowa inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół Ekonomicznych

0

Po wakacyjnej przerwie w szkołach zabrzmi znowu dzwonek. Tradycyjnie już w wybranej szkole ponadgimnazjalnej, dla której organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego.

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2008/2009 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu rozpoczęła się w samo południe. Nowy rok szkolny 2008/2009 zainaugurowany został uroczyście w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, a w uroczystości udział wzięli Starosta Raciborski Adam Hajduk i Wicestarosta Andrzej Chroboczek, Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek.

- reklama -

 

 

 

 

Starosta Powiatowy Adam Hajduk w swoim przemówieniu podkreślał jak ważne są inwestycje Starostwa w placówki oświatowe – Mam nadzieję, moi drodzy, że w czasie wakacji naładowaliście baterię na cały rok nauki. My w czasie przerwy wakacyjnej pracowaliśmy, żeby Wam stworzyć warunki do nauki. W Ekonomiku została wyremontowana sala gimnastyczna, toalety, aula. W I LO powstało nowe wejście do szkoły, wyremontowalismy wiatrołap. II LO Ma nową salę gimnastyczną. W sumie na remonty wydaliśmy ponad 3 mln zł – mówił Hajduk.

 

 

 

 

Podczas uroczystości, za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe, nagrodzeni zostali uczniowie: Hołek Hanna, Załucka Natalia, Miśków Agnieszka, Baran Martyna, Nowak Mateusz, Palkiewicz Łukasz, Jezierzański Sebastian, Zieziulewicz Wojciech, Wolny Mateusz, Tumulla Marcin, Iwanowska Aleksandra, Bileński Jacek, Ratyńska Justyna, Bańczyk Sylwia, Dziadek Roksana, Polnik Małgorzata, Hyjek Katarzyna, Żebrowska Karolina, Franiczek Dominika, Święty Justyna, Poloczek Natalia, Ostrowska Agnieszka, Gorczyca Przemysław, Skrzypiec Sabina, Cygan Wioleta, Błoński Kamil, Rudnik Daria, Jończyk Mateusz, Ploszka Adam, Pater Karolina, Cyfka Natalia, Piela Sonia, Jary Tomasz, Skora Adam, Neuwerth Arkadiusz, Pytko Jakub i Wyrostek Marek.

 

– Kiedy się widzi jak zdolna i chętna do pracy jest raciborska młodzież, to widać, że te nasze inwestycje się zwracają. Warto działać dla takiej młodzieży – chwalił wyróżnionych, Adam Hajduk – oby tak dalej. Mam nadzieję, że ten rok będzie równie owocny w sukcesy.

 

W roku szkolnym 2008/2009 w szkołach, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym, kształcić się będzie ponad 6 820 uczniów, w tym w klasach pierwszych naukę rozpocznie 1.487 uczniów w 49 oddziałach. Do pierwszych klas zostało przyjętych 287 uczniów spoza terenu powiatu raciborskiego.

 

czasie naboru największym powodzeniem cieszyły się: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 (najczęściej wybierane rozszerzenia: biologiczno-chemiczne, matematyczno-fizyczne, humanistyczne), Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 (biologiczno-chemiczne) oraz Zespół Szkół Mechanicznych (technik informatyk, technik mechanik).

 

Po uroczystym rozpoczęciu nastąpił program artystyczny przygotowany przez polonistkę ZSE – Teresę Okaj.

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here