W piłce nożnej kobiet Polska kontra Rosja

  Trener kobiecej reprezentacji Polski Jan Stępczak na mecz barażowy w eliminacjach do ME powołał siedem zawodniczek RTP "Unia" Racibórz. Przeciwnikiem polskiej reprezentacji będzie Rosja.

  - reklama -

  Wewnętrzny mecz kontrolny pomiędzy kadrowiczkami zakończył konsultacje kadry narodowej piłkarek nożnych w Swarzędzu. Ostatecznie powołania do kadry otrzymały: bramkarka Daria Antończyk i zawodniczki z pola: Daria Kasperska, Agnieszka Karcz, Paulina Rytwińska, Marta Stobba, Agnieszka Winczo i Anna Sznyrowska.

   

   

  Przed wewnętrznym meczem kontrolnym trener Jan Stępczak stwierdził, że cała "Unia" nie może grać razem i tym sposobem Daria Kasperska, Paulina Rytwińska i Agnieszka Karcz zagrały na obronie w drużynie białych. Natomiast w ekipie czerwonych na ataku zagrały Anna Sznyrowska i Patrycja Wiśniewska, na prawej pomocy Marta Stobba, w środku Agnieszka Winczo i Kinga Bandych, a w bocznych sektorach boiska Hania Konsek i Katarzyna Krupa.
  W bramkach obu drużyn pojawiała się na zmianę z Izabelą Godzińską i Kamilą Burską pierwsza bramkarka "Unii" Daria Antończyk.

   

  Najpierw gola dla czerwonych zdobyła etatowa reprezentantka kraju Agnieszka Winczo, wynik spotkania wyrównała Michalina Snopek (Kolejarz Łódż), ale ostatecznie to akcja zawodniczek "Unii" zdecydowała o końcowym wyniku. Grająca dobry mecz, bardzo aktywna Anna Sznyrowska po dobrym wejściu w pole karne dograła od linii końcowej do Marty Stobby możliwe, że w tej chwili najlepszej zawodniczki w Polsce, która pewnie umieściła piłkę w siatce bramki bronionej w tym momencie przez Izabelę Godzińską.

   

  W drużynie białych dobrze zagrał duet środkowych obrończyń Paulina Rytwińska i Agnieszka Karcz rozbijając nieustanne ataki drużyny czerwonych, czyli de facto swoich koleżanek klubowych, oby tak było w meczu z rosjankami. Imponuje wysoka dyspozycja Pauliny Rytwińskiej, która umiejętnie włączała się również w wyprowadzanie ataków białych.  

   

   

  Interesująca jest również pozycja, którą dla Darii Kasperskiej wybrał trener kadry. Zawodniczka, która w klubie gra z powodzeniem w środku pola i zwykle jest wyróżniającą się w drużynie RTP "Unia", w reprezentacji występuje na lewej obronie i po ostatnim wewnętrznym meczu kontrolnym zapytany o ocenę gry Darii trener Stępczak stwierdził, że był to dobry mecz w jej wykonaniu. 

   

           

  Mecz reprezentacji Polski i Rosji odbędzie się 27 września w Kutnie. Życzymy wszystkim zawodniczkom "Unii" wyjścia na boisko w pierwszej jedenastce i oczywiście zwycięstwa z rosjankami, które pozostawi otwartą możliwość gry w Mistrzostwach Europy. 

   

  /Piela/ 

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here