Lądowisko przy Szpitalu Rejonowym jeszcze w tym roku

10

Został ogłoszony przetarg na wykonanie lądowiska dla śmigłowców sanitarnych Mi2+  przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Jego budowa winna się zakończyć na początku grudnia.

- reklama -

Raciborskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne z siedzibą w Raciborzu jako Inwestor Zastępczy zadania kontynuacja Budowy Szpitala Miejskiego w Raciborzu ogłosił przetarg na "Lądowisko dla śmigłowców sanitarnych – Budowa Szpitala Miejskiego w Raciborzu". Inwestorem bezpośrednim jest Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

 

Przetarg na wykonanie dokumentacji dla lądowiska został ogłoszonym w lutym. – W marcu została podpisana umowa z wykonawcą – podaje Ewa Machnik z Raciborskiego Przedsiębiorstwa Inwestycyjnego. Opracowana dokumentacja dostępna jest na naszej stronie internetowej – dodaje.

 

Teren przeznaczony pod budowę lądowiska znajduje się w południowej części obszaru szpitala. Na lądowisko złoży się płyta betonowa (płaszczyzna przyziemia 15 m x 15 m), płaszczyzna przyziemienia otoczona trawiastym polem wzlotów, wokół pola wzlotów opaska z płyt chodnikowych o szerokości 1 m oraz zjazd z płaszczyzny przyziemienia – chodnik z kostki brukowej o szerokości 3 m, łączący się z istniejącym podjazdem do budynku.

 

Lądowisko ma być ogrodzone. W otoczeniu lądowiska zamiast znajdujących się tam latarni o wysokości ok. 10 m, które stanowią istotne przeszkody wysokościowe na kierunkach lądowania i startu śmigłowców, będą latarnie o zmniejszonej wysokości. 

 

Lądowisko zostanie wybudowane w miejscu, gdzie obecnie lądują śmigłowce

 

Oferty będą przyjmowane 1 października o godz. 10.00 w siedzibie Raciborskiego Przedsiębiorstwa Inwestycyjnego Spółka z o.o. w Raciborzu przy ul. Leczniczej 7, pokój nr 4.

 

/KJ/

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. Lądowisko? Że jak ?! Że co? W tym małomiasteczkowym szpitalu pewnego dnia zlądują spore problemy , jeśli matka kultura nie zajmie się „zdolnościami” interpersonalnymi tutejszym monopo-lekarzy…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here