Pożegnaliśmy lato z Pectusem

5

Dziś, na raciborskim rynku, oficjalnie pożegnaliśmy lato i wakacje. Koniecznie zobacz zdjęcia z koncertu gwiazdy wieczoru – grupy Pectus.

„Życie i miłość jest jak jeden niekończący się film…”. Tymi słowami  powitał nas zespół PECTUS, który był gwiazdą imprezy pn. ”Do widzenia lato”, zorganizowanej przez Miasto na  raciborskim rynku. Pomimo niesprzyjającej pogody, zebrała się liczna grupa widzów, aby posłuchać muzyki. Ostre brzmienia towarzyszyły głębokim autorskim tekstom, z zauważalnym  dużym sentymentalizmem wokalisty (w utworze „Wcale nie musisz”), zarówno satyrycznym zacięciem na co sam artysta zwraca uwagę (Tomasz Szczepanik). Muzyka często o zabarwieniu progresywnym pozwoliła na chwilę refleksji i wsłuchanie się w rzeczywistość rozumianą inaczej. Zespół w składzie: Tomasz Szczepanik-wokal, Bartłomiej Skiba – gitara basowa, Adrian Adamski – instrumenty klawiszowe, Rafał Inglot – perkusja, Grzegorz Samek – gitara, pożegnał lato z mieszkańcami Raciborza. 

- reklama -

 

Swój sukces grupa zawdzięcza charyzmie oraz uporowi w dążeniu do celu, a także niezwykle ciepłej barwie głosu wokalisty. Godny uwagi jest fakt  iż dość młody zespół, bo powstały wiosną 2005r w Rzeszowie, tworząc wyłącznie własne kompozycje z gatunku szeroko pojętej muzyki „rock”, zdążył zaistnieć wygrywając liczne festiwale i przeglądy. Między innymi konkurs "Carpatia Festival" (18-21.06.06 r.). Jak na wschodzące gwiazdy przystało, nie spoczęli na laurach, ale ciężko pracują na swoją  reputacją  pod okiem takich specjalistów jak  Jacek Królik, Piotr Żaczek czy Elżbieta Zapendowska.

 

PECTUS z piosenką "To co chciałbym ci dać" głosami jury , wygrał w polskim półfinale Sopot Festival 2008 i reprezentował nasz kraj w konkursie międzynarodowym.

 

Wykonanie konkursowej piosenki znalazło uznanie publiczności, która przyznała zespołowi  Słowika Publiczności. Zespół pracuje nad debiutanckim krążkiem. PECTUS posiada już większość materiału, który czeka na wejście do studia nagraniowego. Kompozytor i autor tekstów – Tomasz Szczepanik, marzy o płycie w pełni autorskiej, zgodnej z duchem zespołu PECTUS.

 

/KaBe/

- reklama -

5 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here