TVP3 nakręci teledysk dla zwycięzcy w raciborskim konkursie wokalnym

Raciborski magistrat wraz z TVP3 zamierza zorganizować konkurs wokalny. Zwycięzca ma zostać wyłoniony podczas przyszłorocznego Memoriału imienia mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego.

- reklama -

Konkurs ma na celu wyłapanie lokalnych talentów oraz umożliwienie zaistnienia na rynku muzycznym. – Ideą konkursu jest wyłonienie lokalnych talentów wokalnych. W konkursie będą mogli wziąć udział wszyscy bez względu na wiek oraz zarówno soliści, jak i zespoły muzyczne. Wpierw telewizja wymagała, aby uczestnicy konkursu prezentowali autorskie piosenki, jednak przekonaliśmy, aby nie był to warunek konieczny. Przystaliśmy przy tym, że będzie to dodatkowym atutem, ale nie decydującym – tłumaczy Ludmiła Nowacka, wiceprezydent Raciborza. – Lokalne talenty potrzebują wsparcia mediów, które dają im możliwość promocji. Ten konkurs ma być szansą na zrobienie kariery – dodaje Nowacka.

 

Zwycięzca w nagrodę będzie miał możliwość nakręcenia profesjonalnego teledysku. Co więcej TVP3 zapewnia emisję teledysku na swojej antenie. Obecnie RCK ustala regulamin konkursu, który rozpatrzy telewizja. Powinien być gotowy do końca października.

 

Wiadomo już, że ostatecznie konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas przyszłorocznego Memoriału. Wówczas odbędzie się finał, w którym weźmie udział 10 uczestników wyłonionych podczas eliminacji. Mają się one odbyć w lokalnych placówkach oświatowych i kulturalnych. W finale konkursu w jury mają zasiąść przedstawiciele TVP3 oraz artyści z Raciborza.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here