Dwie Unie w 1/8 Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet.

  0

  W niedzielę 23 listopada o 13.00 w Chróścicach pod Opolem drużyna RTP "Unia" Racibórz zagra spotkanie 1/8 rozgrywek o Puchar Polski z "Unią" Opole. Dla raciborskiej drużyny będzie to ostatnie oficjalne spotkanie w tym roku.

  Oczywiście faworytem tego meczu jest drużyna raciborskiej "Unii", która rundę jesienną wraz z dwoma meczami rozegranymi awansem zakończyła na pozycji lidera z trzema punktami przewagi nad AZS VB Leasing Wrocław (ubiegłoroczny Mistrz Polski) natomiast "Unia" Opole po siedmiu zwycięstwach i remisie zajmuje pierwsze miejsce, tyle że w grupie dolnośląskiej II ligi piłki nożnej kobiet.

  - reklama -

  Dla "Unii" Racibórz będzie to pierwsze spotkanie tegorocznych zmagań w rozgrywkach o Puchar Polski natomiast opolski zespół wcześniej wygrał z ULKS Bogdańczowice (22:0) i BTP Brzeg (vo), a w 1/16 pokonał KGHM Ecoren Lubin 2:1 przegrywając do przerwy 0:1.
   
  Zwycięzca niedzielnego meczu awansuje do grona ośmiu drużyn, które na wiosnę między sobą rozstrzygną losy Pucharu Polski.

  W kadrze KS "Unii" Opole na niedzielny mecz zapewne znajdą miejsce następujące zawodniczki: Milena Krawczyk, Mariola Maibach, Marzena Grzelińska, Sandra Zylla, Janina Ficek, Joanna Żarska, Paulina Gaj, Ewa Szywalska, Małgorzata Piechota, Aleksandra Pasdzior, Justyna Mientus, Barbara Kopka, Natalia Nartowska, Jagoda Żurawska, Izabela Kochanek, Anna Nartowska, Katarzyna Nartowska. Trener Andrzej Mazurek.

  Zapytany o skład na niedzielne spotkanie trener Remigiusz Trawiński powiedział, że na pewno wystąpią zawodniczki, które mniej grały w Ekstralidze. Teoretycznie możliwe jest następujące zestawienie pierwszej jedenastki: Marlena Janeczek, Kamila Darda, Paulina Rytwińska, Renata Luberda, Agnieszka Różkowska, Kindga Bandych, Katarzyna Krupa, Natalia Surma, Patrycja Rżany, Roksana Dziadek, Anna Sznyrowska lub Patrycja Wiśniewska. 

   

   

  /kibic/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here