„Życz a będzie Ci życzone”

8

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Pomysł na ogłoszenie i organizowanie takiego święta powstał w 1973 roku. Miała to być alternatywa dla rozpoczętego wówczas konfliktu między Egiptem a Izraelem.

Niewiele trzeba, aby komuś sprawić radość i wywołać u niego poczucie własnej wartości i zadowolenia. Właściwy uśmiech skierowany do drugiej osoby może rozchmurzyć jej twarz, sprawić iż będzie jej chociaż przez moment miło i zapomni na chwilę o  trapiących ją problemach. Najczęściej ludzie odpowiadają uśmiechem na uśmiech. Miłe słowo skierowane do najbliższych członków rodziny, współpracowników, sąsiadów czy znajomych może wiele zmienić w ich stosunku do nas i do innych. Poprawić ich samopoczucie.

- reklama -

 

A prawdziwa życzliwość ?
Czy potrafimy cieszyć się z sukcesu rodzinnego, zawodowego, finansowego naszych sąsiadów, znajomych, koleżanek i kolegów? Czy zazdrościmy im nowego mieszkania, domu, samochodu czy ubioru? Stare porzekadło głosi „Życz a będzie Ci życzone”.

 

Tymczasem rozchmurzmy swoje czoła, uśmiechajmy się, nie kłóćmy się, złóżmy znajomym życzenia zdrowia oraz pomyślności,  powiedzmy coś miłego najbliższym, pomóżmy innym potrzebującym naszej pomocy i pamiętajmy o tym przez następne dni całego roku.

 

/KN/

- reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Minął Światowy Dzień Życzliwości. Czy nadal potrafimy zdobyć się na gesty życzliwości wobec najbliższych?
  Proponuję rozpocząć ten tydzień z uśmiechem na twarzy , bez kłótni i zazdrości.

 2. Proponuję w Racku zacząć od życzenia o normalność – szczególnie wobec osób ze „służby” zdrowia oraz pana szewca expresowego z wiadomej ulicy. A później uśmiechajmy się do woli.

 3. Pamiętajmy o życzliwości każdego dnia, dzisiaj też.Uśmiechaj się , mimo pochmurnej pogody. Mogło być gorzej a jest fajnie.
  A Pan szewc z ul. Londzina robi wrażenie człowieka oschłego, pochmurnego, czasem nieuprzejmego.
  Ale w rzeczywistopści tak wcale nie jest. Spróbujcie zwracać się do niego z uśmiechem a na pewno odpowie też uśmiechem albo uprzejmością.Jest poprostu człowiekiem konkretnym, wymagającym od innych.Zna dobrze swój fach i tyle. Każdy człowiek jest inny.

 4. życzę wszystkim urzędnikom, radnym, lokalnym politykom, żeby ich wypłaty i stanowska były tak wysokie, jak poziom ich umiejętnośći w zarządzaniu miastem… a nam, mieszkańcom życzę, żeby nasze szczęście było tak duże, jak poziom chamstwa niektórych z wcześniej wymienionej grupy…

 5. Pamiętajmy o życzliwości wobec najbliższych a szczególnie małych dzieci teraz , podczas weekendu .
  Rodzice poświęćcie więcej czasu swoim pociecho , rozmawiajcie z nimi o ich problemach, bawcie się z nimi
  to kiedyś będzie procentow3ać.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here