Miasto Roth ma swoje drzewo w Raciborzu

Prezydent wraz ze starostą posadzili platana klonolistnego w Parku im. Miasta Roth. Jest to dar od miasta partnerskiego Roth.

1 grudnia prezydent Mirosław Lenk wraz ze starostą posadzili drzewo będące darem miasta Roth. Jak mówi Jan Lorenc z Zakładu Zieleni – w Raciborzu jest parę takich okazów, między innymi w Parku Zamkowym, przy ul. Wojska Polskiego.

- reklama -

 

 

Platan klonolistny, którego posadzono w parku ma już 12 lat. Decyzja o posadzeniu drzewa zapadła – jak tłumaczy prezydent – w czerwcu podczas wizyty reprezentacji z miasta Roth. – Przekazali nam 700 euro na zasadzenie drzewa. Jest to kwota symboliczna, gdyż wiadomo, że tyle to nie kosztuje – tłumaczy prezydent.

 

Jan Lorenc (z prawej strony) podkreśla, że wybrano platana, gdyż jest to bardzo ładne drzewo, zwłaszcza jesienią jego iście mają piękne kolory.  Platan został  przywieziony do Raciborza z Brzegu nad Odrą. 

 

Miasto Roth położone jest w południowych Niemczech, w kraju związkowym Bawaria. Umowa partnerska podpisana została w 1992 roku w Raciborzu. W mieście Roth rośnie już dąb posadzony przez raciborzan w 2002 roku. – Dąb posadziliśmy w ramach 10-lecia współpracy – wspomina starosta Adam Hajduk.

 

 

/KJ/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Niech wyrwia badziew z korzeniami 🙂 … a ten park to wogole niech nasz kochany prezydencio zamienia na kolejna inwestycje trawinskiego, albo kampki 🙂 …po co on komu … a te niby fontanny … no niech zdechne przeciez to sie jeszcze bardziej zygac chce niz przedtem … ehhh GIN RACIBORZU po co wogole jeszcze istnieje to miasto ?? dla folkloru hahahahhahahhahahahhahahaha

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here