Festiwal Antyuzależnieniowy w G1

2

W ramach propagowania zdrowego stylu życia i walki z zagrożeniami, jakie niosą za sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia 27 listopada odbył się w Gimnazjum nr 1 III Powiatowy Festiwal Antyuzależnieniowy. W tym roku jego hasło przewodnie brzmiało ” Na pięciolinii zdrowia”.
Głównymi celami konkursu były: promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień, uświadomienie wpływu papierosów, alkoholu i narkotyków na organizm człowieka; poszukiwanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego; utwierdzenie w kontynuowaniu prawidłowych postaw prozdrowotnych.

Co roku organizatorzy starają się uatrakcyjnić formy zawodów. Tym razem oprócz gruntownej wiedzy, zawodnicy musieli także przygotować animację ruchową
pt. ” Używki – nałogiem człowieka”. W zmaganiach udział wzięły drużyny G1, G2, G3, G5, Gimnazjum w Nędzy i w Pietrowicach Wielkich. Konkurs wiedzy wygrali uczniowie G1, II miejsce zajęli uczniowie G5 , a III miejsce G2. Najciekawszą i najwyżej ocenioną prezentację ruchową przygotowali uczniowie G2, a na drugim miejscu uplasowało się G1, a na trzecim Gimnazjum z Nędzy. Rywalizację drużyn obserwowali zaproszeni goście : Henryk Siedlaczek i Ludmiła Nowacka. Kierownik Referatu spraw społecznych i Zdrowia – Aleksandra Kasprzak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitario- Epidemiologicznej – Dariusz Foryś, asystent ds. Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej – Lucyna Kurzydem, podinspektor do spraw profilaktyki alkoholowej i narkotykowej z Biura Pełnomocnika Prezydenta ds. społecznych – Anna Lokajczyk oraz dyrektor G2 – Krzysztof Chrupajło i dyrektor G3 – Norbert Mika.

Organizatorami festiwalu byli nauczyciele: Bożena Machelska, Ewelina Grzelka, Anna Kobylnik, Alina Horak, Monika Niedzbała, Roman Szczasny, Sylwia Smandek i Lesław Dwornicki.

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. konkurs, nawet spoko. Tylko połączenie wiedzy z tańcem nie było do końca przygotowane, ponieważ po przejsciu setki osób przez salę spowodowało ślizką podłogę , co się równa złym warunkom do późniejszego tańczenia. Pomijaą to, że taniec oceniały osoby w kategorii, która bardziej IM się podoba , a nie wytycznymi, ale nie można komiisję za to winić, PRZECIEŻ NIE ZNAJĄ SIĘ PROFESJONALNIE NA TAŃCU…..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here