Lądowisko przy szpitalu już gotowe

8

Zakończyły się prace przy budowie lądowiska dla śmigłowców sanitarnych Mi2+  przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. 

Wykonawcą był Zakład Brukarski Remigiusz Trawiński z Raciborza. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 727 tys. zł. Prace zakończyły się zgodnie z terminem 5 grudnia. Obecnie trwają czynności odbiorowe. – W najbliższy piątek jest odbiór techniczny – mówi inż. Józef Sekuła. Jednak helikoptery zgodnie z prawem będą mogły lądować dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. – Procedura trwa około miesiąca – podaje Sekuła.  

- reklama -

 

 

Lądowisko znajduje się w południowej części obszaru szpitala. Na lądowisko składa się płyta betonowa (płaszczyzna przyziemia 15 m x 15 m), płaszczyzna przyziemienia otoczona trawiastym polem wzlotów, wokół pola wzlotów opaska z płyt chodnikowych o szerokości 1 m oraz zjazd z płaszczyzny przyziemienia – chodnik z kostki brukowej o szerokości 3 m, łączący się z istniejącym podjazdem do budynku. 

 

 

/KJ/ 

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Wykonawcą był Zakład Brukarski Remigiusz [b]Trawiński[/b] z Raciborza. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad [b]727 tys. zł. [/b]Bez komentarza…[b]
    [/b]

  2. Człowieku – gdzie Ty żyjesz? Za bochenek chleba płacisz 3zł, a chcesz, żeby londowsko kosztowało ile? Może 10 tyś? Wystartuj to przetargu, zrób dokumentację, kup materały, zapłać ludziom… i zobaczymy na ile to wycenisz! Naprawdę denerwuje mnie takie gadanie – a może jesteś flustratem, który chciał to zrobić za 726 tyś. zł. i przegrał przetarg ?

  3. To tylko kawałek placu, ale taki na którym można lądować. Spełnienie wszystkich wymogów dla lądowiska zdecydowanie zawyża koszty inwestycji. Można oczywiście po prostu wylać beton tak jak to ma wiele szpitali, ale to byłoby lądowisko trochę „na lewo”. Do lądowiska jest potrzebne oznakowanie, w tym świetlne. Specjalne podłoże itd. W sumie tanio nie ma prawa wyjść. Tak samo jak lotnisko wychodzi drożej od drogi gminnej.
    Jak ktos nie miał do czynienia z większymi inwestycjami budowlanymi, zwłaszcza nietypowymi to w ogóle nie rozumie ich specyfiki. To nie jest budowa domku jednorodzinnego, w dodatku metodą gospodarską. Trzeba spełnic pewne rygorsytyczne wymogi, a pewnych kosztów nie da się pominąć, na zasadzie „ze szwagrem to zrobimi sami”.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here