
24-letniej mieszkance Kuźni Raciborskiej podczas zakupów w sklepie przy ul. Opawskiej w Raciborzu skradziono portfel.
Jak informuje KPP – 24-letnia mieszkanka Kuźni Raciborskiej dokonująca zakupów w sklepie przy ul. Opawskiej w Raciborzu, stwierdziła, że z torebki, którą miała przewieszoną przez ramię, skradziono portfel wraz z zawartością dokumentów. W portfelu znajdowało się również 220 zł.
Z opisu pokrzywdzonej wynika, że sprawca rozsunął zamek torebki, z której wyjął znajdujący się tam portfel. Jak poinformowała policję pokrzywdzona, w sklepie przebywała około godziny i w czasie zakupów towarzyszyła jej matka. Obie panie nie zauważyły jednak niczego niepokojącego i nie potrafiły określić kto i w jakim czasie dokonał kradzieży portfela.
Raciborska policja przypomina – szczególnie paniom dokonującym zakupów – o zwracaniu szczególnej uwagi na torebki, w których przechowują bardzo często ważne dokumenty oraz znaczą ilość pieniędzy. Przewieszona przez ramię torebka, pozbawia możliwości dbania o jej zawartość, a w sposób kapitalny ułatwia złodziejowi dostęp do jej zawartości.
/k/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)






![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)











Też mi afera. Kieszonkowcy byli, są i będą, a kradzieżom najczęściej winni są właściciele portfeli.
No jasne, ja też myślę, że ta dziewczyna to została ze swojej winy okradziona. I w ogóle wszyscy okradzeni ludzie, są okradzeni z własnej winy i to tylko z własnej.
Kretynizm. 😀
Ciężko się nie zgodzić z policjantem, kobieca torebka została chyba wręcz stworzona przez kieszonkowców w celu ułatwienia sobie pracy 🙂
i… wszyscy zmoknięci w czasie deszczu są sobie winni , Taka to logika . Pogratulować