„Zakorkowana Głubczycka doprowadzi do tragedii”

Radny Marceli Klimanek na wczorajszej sesji Rady Powiatu zwrócił uwagę na problem dowozu krwi z krwiodawstwa w centrum miasta do szpitala na Gamowskiej.

Problemem są korki na ul. Głubczyckiej. Zdaniem radnego Klimanka, zakorkowana Głubczycka może kiedyś doprowadzić do tragedii, gdy krew nie dojedzie na czas do szpitala na Gamowskiej. Jak mówił – kierowcy stojąc w korkach, są poddenerwowani i nie zawsze ustępują samochodom wiozącym krew, nawet gdy jadą na sygnale. Wobec tego proponował poszerzenie drogi wylotowej.

- reklama -

 

Radny zwrócił uwagę również na problem rozbudowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jego zdaniem, decyzja o rozbudowie placówki w centrum miasta była zła. – Taki ośrodek mógłby się znaleźć przy szpitalu – przekonywał Marceli Klimanek.

 

W odpowiedzi starosta Adam Hajduk przyznał, że sam nieraz jachał zakorkowaną ulicą Głubczycką. Zaznaczył jednak, że droga nie podlega powiatowi i z problemem zwróci się do zarządcy

 

Fot. naszemiasto.pl

/k/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Witam! Sam ten odcinek drogi pokonuje 4 razy dziennie i codzień dochodzi tam do dziwnych sytuacji. Po pierwsze kolejne wykopaliska na drodzę co dopiero jakiś świerzy dywanik przy okazji budowy nerki tam położono – drogowcy kopią dziury i układają tam jakieś klocki lego ruch wachadłowy – swoją drogą powinien byc ktos za to opdowiedzialny ;). Po drugie „swiete krowy” typu pani za kierownica swojego autka co nie wie co sie wokół niej dzieje i jak jedzie krew albo karetka to nie wie co robic. Kolejna rzecz tak tak jestem z OGL ale najczęściej to kierowcy z SRC nie przepuszczają karetek lub samochodów do przewozu krwii z krwiodastwa tylko jadą tak jak im się podoba z resztą nie tylko dla pojazdów uprzywilejowanych są nie uprzejmi ale dla swoich kolegow kierowcow z OGL to dopiero. Już nie raz pisałem troszkę kultury i wszystko będzie ok. A panowie zarządzający drogami powinni się porządnie zastanowić nad tymi newralgicznymi miejscami bo ostatnio nie rozpieszczają nas płynną jazdą w raciborzu 😉 pozdrawiam wszystkich kierowców

  2. W tym portalu w okresie ostatnich miesiącach ukazały się trzy artykuły ze zdjęciami , pokazujące usterki i newralgiczne miejsca na nowym rondzie oraz wynikające z tego zagrożenia i niebezpieczeństwa dla pieszych a szczególnie kierowców autobusów i TIRÓW. Nie było żadnej reakcji ze strony projektanta i odpowiedzialnych za nadzór techniczny urzędników Urzędu Miasta Racibórz. Zastanawiam się dlaczego prezydent poprzez rzecznika prasowego nie interesuje się komentarzami w portalach. Większość z nich to mądre i rzeczowe wypowiedzi. Jaki kontakt bezpośredni ma władza tego miasta z obywaterlami i wyborcami? najłatwiej to lekceważyć głosy mieszkańców . Tak, do wyborów samorządowych jeszcze daleko. Na rondzie jest gorzej niż było przed jego budową.
    Ciekawe jakie konsekwencje poniesie projektant i ludzie którzy to zatwierdzili? Czy znowu nie ma winnych?

  3. Bardzo dobrze że nowy budynek krwiodastwa powstaje w centrum. Należy się cieszyć, że właśnie w centrum powstają, przecież od lat w centrum powstają tylko baraki handlowe. Czy radny tego nie widzi? Problem o któym pisze nie jest spowodowany wadliwą lokalizacją obiektu a złym projektem komunikacyjnym. Ale widocznie jak się nie można czepić nerki to trzeba znaleźć inny powód.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here