IV Festiwal Podróżniczy „Wiatraki”-co jeszcze w ten weekend?

W klubie Dybcówka w Raciborzu zagra zespół Farben Lehre, w Rydułtowach odbędzie się finał konkursu piękności, a w Radlinie wystąpi Orkiestra Koncertowa Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Piątek, 23 października

- reklama -

 

godz. 18.00: oficjalne rozpoczęcie szóstej edycji festiwalu "Wiatraki" w DK "Strzecha"
godz. 18.00: koncert Orkiestry Koncertowej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radlinie, wstęp wolny

 

Orkiestra powstała w 1940 roku i jest obecnie trzecią, największą, amerykańską żołnierską grupą muzyczną poza terytorium USA. W programie: znane przeboje muzyki klasycznej, filmowej, utwory z Broadwayu, jazz nowoorleanski i swing. Orkiestra koncertowała między innymi podczas International Marching Show w takich miastach jak Berlin, Moskwa, Madryt, Praga, Budapeszt oraz Kraków.

 

 

godz. 19.30: koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia w kościele p.w. św. Jerzego w Rydułtowach, wstęp wolny

 

Trzecia Godzina Dnia to zespół 35 młodych wokalistów i instrumentalistów, serwujących ze sceny gigantyczny ładunek pozytywnej energii. Są wśród nich zawodowcy, na co dzień śpiewających w zespołach i teatrach muzycznych, ale i amatorzy – między innymi laureaci Szansy na Sukces i Drogi do Gwiazd. Młodość i energia, zaangażowanie i spontaniczność stały się znakiem rozpoznawczym zespołu. Z dynamicznym, pop-gospelowym repertuarem zjeździli całą Polskę.

 

 

godz. 20.00: koncert zespołu RATATAM w DK "Strzecha" na zakończenie I dnia festiwalu "Wiatraki"
godz. 20.30: koncert zespołu Bajzel w pubie Atmosfear w Raciborzu, wstęp 10 zł

 

Bajzel to solowy projekt muzyka, który przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Bajzel to niespokojny, artystyczny duch i dlatego jego płyty są w pełni autorskie.

 

 

Sobota, 24 października

 

godz. 10.00: otwarcie Transgranicznego Turnieju w Kręglach Klasycznych w kręgielni OSiR przy ul. Zamkowej w Raciborzu
godz. 12.00: IV Rowerowa Masa Krytyczna, start ze Świnskiego Rynku
godz. 14.00: drugi dzień festiwalu "Wiatraki" w DK "Strzecha" w Raciborzu, wstęp wolny
godz. 17.00: Finał konkursu piękności w Domu Orkiestry w Rydułtowach
godz. 20.30: koncert zespołu Strachy Na Lachy w DK "Strzecha" w Raciborzu na zakończenie II dnia festiwalu "Wiatraki", bilety 25/30zł

 

Zespół Strachy Na Lachy powstał w 2002 roku. Tworzą go Krzysztof "Grabaż" Grabowski, Andrzej "Kozak" Kozakiewicz, Rafał "Kuzyn" Piotrkowiak, Longin "Lo" Bartkowiak, Mariusz "Maniek" Nalepa i Arkadiusz "Pan Areczek" Rejda. Ich muzyka określana jest mianem alternatywnego rocka, miejskiego folku, ska, reggae a nawet poezji śpiewanej. Muzycy mają na swoim koncie 4 płyty w tym 2 złote.

 

 

Niedziela, 25 października

 

godz. 14.00: obchody Hubertusa na terenie Ośrodka Jazdy Konnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śląskim
godz. 15.00: trzeci dzień festiwalu "Wiatraki" w DK "Strzecha" w Raciborzu, wstęp wolny
godz. 17.00: jubileuszowy koncert Wodzisławskiego Chóru Mieszanego Jadwiga w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Wodzisławiu Śląskim
godz. 19.30: występ zespołu Edi Sanchez Band w pubie Koniec Świata na zakończenie festiwalu "Wiatraki"

 

Edgard Edilson Sanchez Moyano urodził się w 1972 roku w Bogocie. Jednym z pierwszych i ważniejszych wpływów na jego muzyczne zainteresowania był blues. Edi gra z najlepszymi kolumbijskimi muzykami w stylach salsa, pop, r&b oraz kolumbijskiej muzyki ludowej. Na chwilę obecną próbuje udoskonalić swoje jazzowe możliwości w Polsce grając z wieloma różnymi muzykami porozumiewając się w najbardziej uniwersalnym języku jakim jest muzyka.

 

 

godz. 20.00: koncert zespołu Farben Lehre w klubie Dybcówka w Raciborzu, bilety w cenie 15/20zł

 

Farben Lehre to polski zespół punkowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa. Pierwszy koncert grupy miał miejsce w Płocku, 13 października, w Auli Liceum im. Wł. Jagiełły (W. Wojda i M. Knap byli jej absolwentami). W 1990 zostali jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Ich pierwsza płyta Bez pokory, została wydana w 1991 roku. Dotychczas ukazało się 7 studyjnych albumów, jedna "koncertówka", nagrania archiwalne zebrane pod szyldem Garażówka oraz liczne kompilacje.

 

 

/p/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj