Raciborski Madison Square Garden już w maju

0

Siłownia, sauna, fitness club, nowoczesne zaplecze socjalne, widownia na 470 osób z możliwością rozbudowy nawet do tysiąca, wszystko to ogólnodostępne i na każdą kieszeń. Remontowana hala widowiskowo – sportowa przy ul. Łąkowej otworzy swe podwoje pod koniec maja.

 

- reklama -

 

 

 

Zakończenie remontu obiektu przewidziane jest na koniec lutego, następny miesiąc ma potrwać odbiór techniczny. W maju stara-nowa hala ruszy pełną parą. Już na inaugurację zaplanowano mecz kobiecej siatkarskiej Plus Ligi pomiędzy Bielsko-Białą a Dąbrową Górniczą (ścisła krajowa czołówka) komentowany przez Sebastiana Świderskiego, Piotra Gruszkę lub kogoś "równie rozpoznawalnego". Prezydent Lenk chce także, by działalność hali rozpocząć od 1-2 weekendów przy drzwiach otwartych, podczas których raciborzanie mogli przyjść i na własne oczy przekonać się,  jak się zmieniła.

 

 

 Mirosław Lenk i Rafał Jasiński (naczelnik Wydziału Rozwoju UM)

 

16 lutego w UM Racibórz odbyła się konferencja prasowa podsumowująca wartą ponad 10,6 mln inwestycję związaną z modernizacją dawnej hali sportowej Rafako. Powstały w połowie lat 70-tych obiekt dawno już stracił swą funkcjonalność, a degradacji dopełniła powódź z 1997 roku. Miastu udało się pozyskać blisko 2 miliony dofinansowania, skutkiem czego halę gruntownie odnowiono. Teraz mają z niej korzystać studenci PWSZ, siatkarze AZS Rafako, dzieci i młodzież z raciborskich szkół, a także zwykli mieszkańcy miasta. Będą także imprezy rozrywkowe. Jak zapewnia Jerzy Kwaśny, dyrektor OSiR (który w imieniu miasta będzie zarządzał obiektem), hala będzie tętniła życiem od rana do wieczora. I co najważniejsze, amatorskie rozgrywki siatkówki czy koszykówki, chętni na siłownię, fitness itp. będą mogli korzystać z obiektu za nieduże pieniądze. Zresztą to jeden z warunków postawionych przez podmiot współfinansujący, by przez pięć lat hala działała na zasadzie non-profit. Innymi warunkami są zorganizowanie określonej liczby imprez w ciągu roku oraz zwiększenie liczby użytkowników.

 

 

W konferencji udział wzięli Michał Szepelawy (rektor PWSZ), Jerzy Kwaśny (dyr. OSiR) i Piotr Kielar ze starostwa

 

 

Zdaniem prezydenta Lenka ta część miasta zmieniła się bardzo na korzyść. – Powstał tam bardzo ładny kwartał miasta. Będzie hala, również Rafako i PWSZ zmodernizowały swoje obiekty, jest parking który jak zajdzie potrzeba można powiększyć, częściowo odnowiono ul. Łąkową, Dąbrowszczaków wyremontujemy w tym roku – wyliczał prezydent. W opinii prezydenta hala w pełni zaspokoi potrzeby mieszkańców miasta. – Nie ma potrzeby dwóch dużych hal widowiskowo – sportowych. Potrzebne są mniejsze obiekty do treningów, i właśnie ta jedna duża – podsumował Mirosław Lenk.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here