Festyn rodzin zastępczych w Wojnowicach

Już po raz czwarty Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało festyn dla rodzin zastępczych.  Okazją był Międzynarodowy Dzień Dziecka oraz Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Zobacz zdjęcia

Na terenie powiatu raciborskiego istnieje 120 rodzin zastępczych dla ok. 230 dzieci oraz dwie placówki opiekuńczo wychowawcze.

- reklama -

Impreza odbyła się 29 maja pod dużym namiotem i na murawie parku zamkowego w Wojnowicach. Było miło i wesoło, czemu sprzyjała wyjątkowo słoneczna pogoda oraz ciekawy i urozmaicony program artystyczno – rozrywkowy. Wystąpiły zespoły tańca towarzyskiego i nowoczesnego i zespół wokalny MIRAŻ z Młodzieżowego Domu Kultury pod kierownictwem dyrektora Elżbiety Biskup i choreografa Reginy Bernat. Dzieci były włączane do wspólnej zabawy oraz konkursów wokalnych. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz sztuki walk i samoobrony AIKIDO w wykonaniu dzieci i dorosłych z grupy działającej przy Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Na estradzie przygrywał zespół muzyczno wokalny Agat pod kierownictwem Józefa Kuźmińskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sporo dzieci rwało się do mikrofonu aby zaśpiewać piosenkę i wyrecytować wierszyk a przy okazji otrzymać wartościową nagrodę. Na ścianach namiotu eksponowane były kartki z barwnymi rysunkami dzieci z rodzin zastępczych dostarczonymi do PCPR jeszcze przed festynem. Każdy z 80 autorów tych prac otrzymał pamiątkową nagrodę . Nagrody otrzymały też maluchy za piękne rysunki „kredą na betonie” a  członkowie rodzin za ciekawe hasła festynu i rodzicielstwa zastępczego tworzone na miejscu.

 

 

 

 

Jedno z  interesujących brzmiało” Dobrze aby rodzin zastępczych nie musiało być”. Obecny na festynie Starosta  Raciborski Adam Hajduk i wicestarosta Andrzej Chroboczek  podziękowali rodzicom zastępczym za ich miłość do dzieci, staranną opiekę i wytrwałość, Przy tej okazji wręczono honorową odznakę „ Wyróżniony herbem Powiatu Raciborskiego” Państwu Grażynie Bukowskiej -Drobek i Janowi Drobek za 10 lat prowadzenia rodziny zastępczej i wychowanie w tym czasie 21 dzieci. Podziękowanie złożyła też Ewa Lewandowska – radna Sejmiku Wojewódzkiego i przekazała na nagrodę w konkursie sprawnościowym rodzin, wartościową książkę  „Encyklopedia zdrowia”.

 

 

 

 

 

 

 

W konkursie na zespoły artystyczne rodzin zastępczych swój program muzyczno – wokalny i taneczny prezentowali:  rodzina Drobek, Placówka z Kuźni Raciborskiej i Pogrzebienia oraz solo Monika Jakubowska. Turniej sprawnościowy jak co roku przyciągnął wielu uczestników i kibiców. Udział wzięło 6 drużyn rodzin Państwa Drobek, Białas, Kruppa,  Bugdol oraz  wychowanków Wielofunkcyjnego Ośrodka Wychowawczego w Pogrzebieniu- prowadzonego  przez siostry salezjanki i Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego w Kuźni Raciborskiej kierowanego przez dyrektora Magdalenę Strzelczyk. W konkurencjach: wyścigi w workach, na szczudła, naśladowanie głosów ptaków, mumia oraz wyścigi z taczkami największą ilość punktów zdobyła drużyna  z ośrodka w Pogrzebieniu. Wokół namiotu i zamku zorganizowano stanowiska do gier zręcznościowych oraz do zabawy jak: rzuty do foki, koło szczęścia „Zuzka’, wyścigi na piłkach, w workach i ze skakankami. Były też atrakcyjna, dmuchana skocznia, strzelnica „Paintball” i batuta do skakania. Obok dzieci mogły się do woli częstować kołaczami, pączkami, zapiekankami, frytkami watą cukrową, popcornem i napojami chłodzącymi a następnie odwiedzić wioskę rycerską oraz skorzystać z malowanie twarzy. Ten pełen atrakcji festyn zakończył się zabawą taneczną.

 

/K.N./

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj