
W tym roku raciborska Biblioteka zaprosiła wszystkie zainteresowane dzieci na niezwykłe Japońskie Lato w Bibliotece. Przez całe wakacje dwa dni w tygodniu w Oddziale dla Dzieci będą odbywać się zajęcia, w trakcie których mali raciborzanie poznają kulturę i zwyczaje Kraju Kwitnącej Wiśni.
Ze wszystkich dzielnic Raciborza, pod opieką bibliotekarzy, punktualnie na godzinę 11 przybyli na ulicę Kasprowicza uczestniczy Lata w Bibliotece. Pierwszego dnia, na inauguracyjnych zajęciach, było obecnych 58 dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Na początku spotkania dzieci przeniosły się w wirtualną podróż po Japonii – prezentacja multimedialna pt. „Japonia w pigułce” wstępnie przybliżyła informacje o Kraju Kwitnącej Wiśni, które będą rozwijane w trakcie poszczególnych spotkań. Słoneczna pogoda zachęciła do zabaw ruchowych na skwerze przed biblioteką – dzieci brały udział w „wyścigu sandałów” i bawiły się w „ogon smoka”.

Specjalnym gościem była Pani Iwona Chojecka, która uczyła dzieci sztuki składania papieru, czyli origami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także kolorowanie japońskich motywów. Dzięki krótkiej lekcji języka japońskiego, dzieci mogły krzyknąć głośno na pożegnanie Sajonara.






![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)



![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)
![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




