Memoriał im. Pytlasińskiego – wyniki pierwszego dnia

Bez podium dla Polaków zakończył się pierwszy dzień 53. Memoriału im. Pytlasińskiego. W 4 rozstrzygniętych kategoriach triumfowali Fin Jani Haapamaki (55), Rosjanin Migran Arutuynyan (66), Chorwat Nenad Zugaj (84) oraz Amerykanin Byers Dremiel (120 kg). Zdjęcia z pierwszego dnia galeria nr 1 oraz galeria nr 2 , otwarcia hali OSiR .

Międzynarodowym turniejem zapaśniczym z bardzo mocną obsadą oficjalnie zainaugurowała działalność wyremontowana hala widowiskowo – sportowa OSiR przy ul. Łąkowej. Do rywalizacji stanęły ekipy z 24 krajów, w tym USA, Japonii czy Australii. Rangę turnieju podkreśla dodatkowo udział zawodników mających na swoim koncie medale olimpijskie, Mistrzostw Świata i Europy.

- reklama -

 

Dziś zapaśnicy rywalizowali w 4 kategoriach: 55 kg, 66 kg, 84 kg i 120 kg. Od 9 rano do 17.00 trwały walki eliminacyjne i repasaże, o 17.30 miała miejsce uroczysta prezentacja wszystkich ekip, będąca jednocześnie oficjalnym otwarciem hali przy Łąkowej. Oprócz sportowców wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz miasta i powiatu, Polskiego Związku Zapaśniczego z prezesem Krzysztofem Kłoskiem na czele, a także żywe legendy polskich zapasów: Andrzej Wroński, Włodzimierz Zawadzki, Józef Tracz, Ryszard Wolny i Andrzej Supron.

 

 

Po prezentacji nadeszła pora na ostateczne rozstrzygnięcia i walki finałowe w w/w kategoriach. I tak w kategorii najlżejszej, do 55 kg triumfował złoty medalista Mistrzostw Europy z 2009 roku Fin Jani Haapameki. W finale pokonał po dramatycznej walce mistrza olimpijskiego z Pekinu, bojowo nastawionego Rosjanina Nazyra Mankieva. Na kilka sekund przed zakończeniem 3 rundy Fin bronił się w parterze, Mankievowi udało się wykonać efektowną akcję, ale jak się okazało – już po czasie. Haapameki był bardzo szczęśliwy, po zakończonej walce długo nie mógł ochłonąć. – To mój czwarty lub piaty start na tym turnieju, ale po raz pierwszy udało mi się wygrać. Bardzo się cieszę, bo wygrałem z mistrzem olimpijskim. To była bardzo trudna walka – wyznał sympatyczny Fin po dekoracji medalistów, rozsyłając SMS-y do rodziny i znajomych.

 

Janiemu Haapameki  bardzo się w Polsce podoba, choć jeszcze nie udało mu się zwiedzić miasta. Ma nadzieję, że uczyni to w niedzielę. Dla niego Memoriał już się skończył, dziś triumfował w kategorii 55 kg.

 

W rozstrzygniętych dziś kategoriach najlepiej wypadli reprezentanci Rosji, Finlandii i Ukrainy. Wyniki pierwszego dnia Memoriału im. Pytlasińskiego w 4 kategoriach przedstawiają się następująco:

kat. 55 kg

1 Haapamaki Jani FIN
2 Mankiev Nazyr RUS
3 Aliyev Elchin AZE
3 Fris Krystian SRB

kat. 66 kg

1 Arutuynyan Migran RUS
2 Valimaki Tero FIN
3 Vardanyan Armen UKR
3 Thommesen Marius NOR

kat. 84 kg

1 Zugaj Nenad CRO
2 Rachiba Vasiliy UKR
3 Bogomolov Evgeny RUS
3 Kallio Timo FIN

kat. 120 kg

1 Byers Dremiel USA
2 Baroev Khasan RUS
3 Ralf Bohtinger GER
3 Chugishvili Ioseb BLR

 

W niedzielę odbędą się walki w kategoriach wagowych 60, 74 i 96 kg. Program niedzielnych zawodów:

godz. 9.00 – 12.00: walki eliminacyjne
godz. 14.00 – 15.00: walki repasażowe
godz. 15.00 – 16.00: walki finałowe, dekoracja medalistów

 

/ps/

czytaj także: Łza się w oku kręci…

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here