„Szlachetna paczka” po raz pierwszy w powiecie raciborskim

W szeregach "Szlachetnej paczki" już po raz dziesiąty rusza rekrutacja wolontariuszy, a raczej bohaterów zwanych "superwolontariuszami". Po raz pierwszy akcja odbędzie się również w powiecie raciborskim .

– Chcesz poczuć, co to znaczy być bohaterem? Znajdź w sobie siłę i odwagę, by zmieniać świat na lepsze! – zachęcają do udziału w akcji organizatorzy. "Szlachetna paczka" to ogólnopolski program pomocy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, a także próba przeciwdziałania prawdziwej, niezawinionej biedzie, zwłaszcza tej ukrytej. Ideą akcji jest skuteczna pomoc, która wiąże się z wcześniejszym rozpoznaniem potrzeb osoby i konkretną odpowiedzią na nie. Nasi wolontariusze współpracując z liderem rejonu, docierają do potrzebujących rodzin, badają Ich sytuację i diagnozują potrzeby. Zgromadzone informacje trafiają do anonimowej internetowej bazy rodzin, skąd darczyńcy wybierają rodzinę, dla której przygotują "paczkę". – W ubiegłym roku w województwie śląskim konkretna pomoc o wartości pół miliona złotych dotarła do 740 rodzin, a organizowało ją 450 wolontariuszy i 18 liderów – informują organizatorzy

- reklama -

W kolejnej edycji programu pomocowego "Szlachetna paczka", rozpoczęło się poszukiwanie wyjątkowych osób, których wrażliwość na ludzkie nieszczęście, a także wytrwałość i odpowiedzialność pozwoli zmieniać rzeczywistość najbardziej potrzebujących rodzin w całej Polsce, a także na Śląsku!

– W zamian za udostępnienie swoich supermocy nasi wolontariusze otrzymują bezcenne doświadczenie i satysfakcję z pomocy naprawdę potrzebującym, a także wiedzę i umiejętności – jak mądrze pomagać oraz  jak organizować akcje społeczne. Zapewniamy również kompleksowe szkolenia w gronie ludzi pełnych entuzjazmu i energii do działania w ramach ogólnopolskiej społeczności wolontariuszy – mówią organizatorzy. Wolontariusze "Szlachetnej paczki" to kluczowe postacie całej akcji, znajdują się w centrum wydarzeń,  podejmują najważniejsze decyzje dotyczące wyboru rodziny, które sami znajdują i ankietują. Ich zaangażowanie i chęć pomocy składają się na sylwetkę Superwolontariusza – bohatera akcji "Szlachetnej paczki".

Jeśli chcesz się przekonać czy supermoce są w Twoim posiadaniu zgłoś się już dziś wysyłając maila do Lidera Rejonu "Szlachetnej paczki" w Raciborzu : [email protected] .W mailu zatytułowanym WOLONTARIUSZ podaj nazwę dzielnicy lub miejscowości, gdzie chciałbyś włączyć się w akcję. I ty możesz być dla kogoś bohaterem! Czekamy na Ciebie do 15 października.

 

oprac./p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here