
Już w sobotę w pokazowym meczu piłkarskim zmierzą się Reprezentacja Gminy Lyski i Reprezentacja Artystów Polskich. W składzie reprezentacji artystów występują m.in. Olaf Lubaszenko, Kuba Wesołowski oraz bracia Mroczkowie.
2 października na boisku sportowym w Nowej Wsi w ramach bogatego programu sportowo-artystycznego "Gwiazdy na Śląsku 2010" z udziałem Reprezentacji Artystów Polskich zostanie rozegrany mecz piłkarski "Reprezentacja Gminy Lyski vs Reprezentacja Artystów Polskich". O godzinie 13.00 gwiazdy spotkają się z mieszkańcami gminy Lyski, po czym pojadą na boisko w Nowej Wsi. Tam poza meczem piłkarskim zaplanowano m.in. występy artystyczne oraz pokazy sportowe. W przerwie meczu odbędzie się aukcja zdjęć i piłek z autografami gwiazd, na rzecz najbiedniejszych dzieci z terenu gminy. Początek meczu o godzinie 16:50.
W Reprezentacji Artystów Polskich występują m.in.: Maciej Robakiewicz (aktor), Mariusz Czajka (aktor), Jarosław Jakimowicz ("Młode Wilki"), Stefan Friedman ("Klan"), Robert Moskwa ("M jak Miłość"), Rafał Mroczek i Marcin Mroczek ("M jak miłość"), Kuba Wesołowski ("Na Wspólnej"), Tomasz Schiemscheiner ("Na Wspólnej"), Andrzej Nejman ("Złotopolscy"), Piotr Welcel (muzyk – SexBomba), Maciej Kubica (kaskader), Piotr Wiszniowski (aktor), Jacek Kopczyński (aktor), Robert Cichoń (kaskader), Bartłomiej Król (wokalista-Mafia), Jak Krzysztof Bielecki (ex premier), Piotr Zelt ("13 Posterunek"). Ostateczny skład Reprezentacji Artystów Polskich wyjeżdżającej na spotkania sportowe, zależny jest od zawodowych zobowiązań artystów. Nie wiadomo więc do końca kto w sobotnim meczu reprezentował będzie artystów, wiemy natomiast, że nie będą mięli łatwego zadania, ponieważ reprezentacja Gminy Lyski składa się z doświadczonych piłkarzy i sportowców, którzy na co dzień grają w barwach różnych klubów Gminy Lyski, skład zasilą piłkarze – fanatycy sportu, działacze i i inni zaproszeni goście.
Wystąpią między innymi: wójt Gminy Lyski Grzegorz Gryt, gościnnie wystąpią również radni i sołtysi: Rudolf Urbisz, Gabriel Patron, Andrzej Kolarczyk, komendant policji w Gaszowicach – Zbigniew Ciałoń, kierownik Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli – Bogusław Adamczyk, komendant gminny Ochotniczych Straży Pożarnych – Stefan Strupowski, prezesi klubów sportowych: UKS GRACZ – Bogusław Niestrój, LKS Lyski – Zbigniew Nowak, LKS Nowa Wieś – Jan Polnik, LKS Bogunice – Bogdan Derkowski, wiceprezes LKS Zwonowice – Adam Żyła.
Program pikniku "Gwiazdy na Śląsku 2010":
– do godz. 15.00 – przejazd Gwiazd na boisko Klubu Sportowego w Nowej Wsi- Samochodowa Parada Gwiazd
– godz. 15.00 – otwarcie imprezy na boisku LKS w Nowej Wsi – program towarzyszący, pokazy sportowe, pokazy sprawnościowe, konkurencje, występ artystyczny
– godz. 15.30 – mecz sparingowy – "Gwiazdy vs Trampkarze" (2 x 15 min)
– godz. 16.15 – pokazy cz II
– godz. 16.45 – oficjalne otwarcie meczu – organizatorzy, władze Gminy, goście z Urzędu Wojewódzkiego
– godz. 16.50 – rozegranie towarzyskiego meczu piłkarskiego „Reprezentacja Artystów Polskich vs Reprezentacja Gminy Lyski" (2 x 45 min)
– w przerwie meczu: aukcja pamiątkowych zdjęć Gwiazd i piłki z autografami (na cel charytatywny- na rzecz najbiedniejszych dzieci w Gminie Lyski)
– ok. godz. 18.45 – zakończenie meczu
po meczu – podpisywanie autografów dla publiczności.
/p/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)

![Trzech zawodników RTW na Mistrzostwach Świata ISA w Salwadorze [ZDJĘCIA] Trzech zawodników RTW na Mistrzostwach Świata ISA w Salwadorze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-rtw.jpg)
![Uczennice ZSP Pogrzebień wśród najlepszych drużyn w Polsce [ZDJĘCIA] Uczennice ZSP Pogrzebień wśród najlepszych drużyn w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/zsp-pogrzebien.jpg)
![Lodowisko Piastor w Raciborzu otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/lodowisko-piastor-raciborz.jpg)






