Betlejemskie Światło Pokoju dotarło już do Raciborza

0

Raciborscy harcerze przekazali na ręce prezydenta Mirosława Lenka Betlejemskie Światło Pokoju. Wczoraj, światełko trafiło do raciborskich kościołów. Dziś przekazywane jest do urzędów, instytucji i zakładów pracy.

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju została po raz pierwszy zorganizowana w 1986 roku przez Austriackie Radio i Telewizję w Linzu jako część wielkiej bożonarodzeniowej akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnych dzieci i osób potrzebujących. Od tego czasu co roku przed Bożym Narodzeniem światło jest zapalane w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przez dziewczynkę lub chłopca z Górnej Austrii, wybranych spośród dzieci, które wyróżniły się w działalności charytatywnej. Austriaccy skauci przekazują ogień swoim kolegom w sąsiednich krajach, a ci z kolei roznoszą go dalej.

- reklama -

 

 

Światełko tradycyjnie zapłonęło w sekretariacie prezydentów miasta, dotarło również do miejskich kościołów, instytucji i szkół, skąd mieszkańcy miasta będą mogli zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów.

 

/um/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here