Siatek przy drogach nie będzie, bo rolnicy nie wrażają zgody

Radny powiatowy, Łukasz Kocur na ostatniej sesji zwrócił uwagę na brak siatek i płotków, które powinny znajdować się przy drogach, biegnących przez pola lub w pobliżu nich – Nie możemy zamontować siatek, bo rolnicy nie wyrażają zgody – mówił Jerzy Szydłowski.

– Dlaczego na drogach biegnących w pobliżu pól nie ma zamontowanych siatek albo płotków? Drogi te są całkowicie zasypane – mówił na wtorkowej sesji Łukasz Kocur. Rozmowę z radnym podjął dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Jerzy Szydłowski. Dyrektor zapewnił wszystkich, że PZD w kwestii odśnieżania robi wszystko, co może. – Pługi ciągle są w ruchu i nie ma większych problemów z dojazdami. My odpowiadamy za drogi powiatowe i wojewódzkie. Miejskie pozostają w kwestii miasta – mówił Szydłowski.

- reklama -

Jeśli chodzi o siatki, dyrektor przyznał, że nie można ich montować, gdyż zachodzi tutaj konflikt z rolnikami. Siatki można usuwać dopiero wiosną, kiedy rolnicy pracują już na polach. – Nie chcą abyśmy deptali czy jeździli po ich polach, a to byłoby konieczne aby siatki usunąć. Śnieg jeśli jest sypki i tak przez nie przelatuje – dodaje dyrektor.

 

/p/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Jakoś wszędzie w innych krajach można montować siatki i płotki, tylko w naszym kraju największej wolności na świecie, gdzie każdemu wolno wszystko, państwo nie może nic zrobić. Ludzie, przecież to są kpiny. Czy wy nie widzicie, co się wokół was dzieje?

  2. Czemu szukacie tak daleko? Co to ma wspólnego ze szlacheckością Sporo jeżdżę po Polsce i widzę, że przy wielu drogach stoją takie siatki. Jakoś Polska szlachecka doskonale sobie z tym radzi. A tu widocznie tej szlacheckiej Polski zabrakło, skoro wszędzie płotki są a w naszym powiecie nie ma.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here