
26 marca w siedzibie TPD Śląskiego Oddziału Regionalnego w Katowicach odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów TPD ŚOR z udziałem przedstawicieli oddziału raciborskiego.
W spotkaniu brali udział m.in. prezes Zarządu Głównego Wiesław Kołak, prezes ŚOR Jan Wiesiołek, członkowie Zarządu TPD ŚOR, członkowie Komisji Rewizyjnej TPD ŚOR, prezesi kół oddziałów miejscowych w Tychach, w Siemianowicach, w Częstochowie, innych.
Oddział Miejski TPD w Raciborzu był reprezentowany przez Krystynę Klimaszewską oraz Iwonę Niklewicz-Wróbel.
Do głównych punktów obrad należało:
– sprawozdanie z działalności Zarządu za lata 2007-2010
– sprawozdanie Komisji Rewizyjnej
– wybór Zarządu i Komisji Rewizyjnej
– wybór delegatów na Zjazd Krajowy.
W sprawozdaniu z działalności TPD wyróżniono m. in. koncert charytatywny „Dzieci dzieciom” zorganizowany przez TPD oddział miejski w Raciborzu oraz spektakl „Dyngusiarze” na rzecz chorych przebywających na oddziale pediatrycznym Szpitala Rejonowego w Raciborzu.
Krystyna Klimaszewska została członkiem Zarządu TPD ŚOR w nowej kadencji.




![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)
![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)



![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)













