Wieczór Polskiej Poezji poświęcony twórczości J. Darowskiego

0

30 września w Domu Kultury "Strzecha" odbędzie się "Wieczór Polskiej Poezji" poświęcony poecie Janowi Darowskiemu. Impreza jest częścią obchodów 85. rocznicy urodzin poety Jana Darowskiego.

"Wieczór Polskiej Poezji" – impreza propagująca wśród młodzieży polską poezję w tym twórczość i sylwetkę Jana Darowskiego – poety z Raciborza.  Termin: 30 września 2011, godz. 17:00  Sala Widowiskowa "Strzecha". Podczas imprezy wystąpią laureaci konkursu literackiego MiPBP (Estera Bernadzka, Ewa Reszka, Aleksandra Szmalec, Małgorzata Pietrzyk, Bartosz Raczkowski, Izabela Adamiec, Marcin Jaśkowski, Magdalena Purszke), Kuba Blokesz oraz Klub Poezji Śpiewanej "Atlantyda". 

- reklama -

 

Kuba Blokesz należy do Klubu Poezji Śpiewanej "Atlantyda" prowadzonego przez Irenę Hlubek w Raciborskim Centrum Kultury. Kuba Blokesz to laureat  m.in.: II miejsca w Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2009 r., Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku w 2009 r., II miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej "Spotkania Kultur" w Piotrkowie Trybunalskim w 2008 r.

 

 

Krótko o poecie, Janie Darowskim:

 

Jan Darowski urodzony w Brzeziu nad Odrą poeta, eseista, krytyk literacki, tłumacz, jeden z założycieli i współredaktorów londyńskiej grupy „Kontynenty – Nowy Merkuriusz”. Drukował również w „Kulturze paryskiej”, „Miesięczniku Literackim”, „Więzi”, „Wiadomościach i Oficynie Poetów”. Dokonał przekładu na język polski poezji D.H. Lawrence'a dla wielotomowej antologii poezji angielskiej. Tłumaczył poezję Herberta, Białoszewskiego, Różewicza, Szymborskiej, Miłosza na język angielski do „Transatlantic Review”, „San Francisco Annual”, „New Writing of East Europe” Czesław Miłosz: Selected Poems Nowy Jork 1973 oraz wielu innych. Jan Darowski wydał dwa tomy poezji „Drzewo sprzeczki” (1969) oraz „Niespodziewane żywoty” (1990). Zbiory te wydane zostały przez Oficynę Poetów i Malarzy w Londynie. Dokładne i wszechstronne informacje o Janie Darowskim jak również wybór Jego wierszy znajdują się na stronie www.jandarowski.pl.

Organizatorem "Obchodów 85. rocznicy urodzin poety Jana Darowskiego, poety ziemi raciborskiej” jest firma Raciborskie Media , wydawca portalu raciborz.com.pl , Gazety Informator oraz "Brzeskiego Parafianina" .

 

Konkurs podczas Wieczoru Polskiej Poezji:

 

Przy wejściu na Wieczór Polskiej Poezji każdy jego uczestnik otrzyma numerek, który weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.  Losowanie odbędzie się w trakcie Wieczoru Polskiej Poezji. Zapraszamy również do udziału w konkursie na portalu raciborz.com.pl. Do wygrania między innymi sprzęt multimedialny oraz akcesoria komputerowe. 

Dla uczestników konkursu na portalu raciborz.com.pl oraz uczestników Wieczoru Polskiej Poezji mamy następujące nagrody:

 

Zewnętrzna nagrywarka

kompaktowa DVD Samsung

  Maszynka Philips QC 5015 
 

   

    

Przenośny odtwarzacz

PDVD 105HDATV

  

Ekspres do kawy

Philips HD 7446

 

   

    
Słuchawki Apollo AH-970   Klawiatura komputerowa Vakoss
 

   

    

Głośniki komputerowe Apollo

AS – 100

  Słuchawki Emmerson HE 22 M
 

   

    

Głośniki multimedialne do MP4, MP3 oraz iPod'a

Vakoss SP – 100 -A

   Kalkulator biurkowy
 

   

    
Komplet sztućców – 24 sztuk DOMEXA   Starter Orange Music 7
 

   

    
Zestaw multimedialny CANYPON CNR – CP 4   

 

   
    

 


Sponsorzy "Obchodów 85. rocznicy urodzin poety Jana Darowskiego, poety ziemi raciborskiej”:
  

 

 


 

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here