Trwają VII Raciborskie Dni Promocji Zdrowia

0

Sesje wykładowe, badania diagnostyczne i porady to główne punkty programu kolejnych dni promocji zdrowia w raciborskim szpitalu rejonowym, które trwać będą od 24 do 27 maja.

We wtorek dni zainaugurowano wykładem urologa dr. n. med. Jacka Madejskiego na temat "Pęcherz naderaktywny – wstydliwy problem jego i jej”. Po spotkaniu część uczestników mogła skorzystać z indywidualnych konsultacji wykładowcy. W środę również o godz. 9.00 wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładów dr. n. med. Krystyny Trela – radioterapeuty pt.” Radioterapia- skuteczna metoda leczenia nowotworów” a o godz. 11.00 mgr Krystyny Klimaszewskiej "Rak piersi – profilaktyka”. Będzie też okazja do uczestnictwa  w konsultacjach i poradach specjalistycznych a także nauce samobadania na fantomach z guzkami piersi.

- reklama -

 

 

 

W czwartek 26 maja o godz. 9.00 specjalista dermatologii dr Klaudia Krężel mówić będzie o raku skóry jako chorobie cywilizacyjnej, po czym 70 uczestników może przejść badania skóry przez dermatoskop. W ostatnim dniu 27 maja o godz. 9,00 specjalista onkolog dr Jerzy Hanslik wygłosi wykład na temat: ”Nowotwory przewodu pokarmowego – wczesna diagnostyka”. Wśród zainteresowanych uczestników przeprowadzi się specjalistyczne badania krwi CA 19-9.

Niezależnie od spotkań które odbywają się w sali piwnicznej, w hallu na parterze szpitala prowadzone są badania i porady z zakresu : terapii  biorezonansowej Gabinetu BICOM -jako skutecznej metodzie likwidacji głodu nikotynowego, pomiaru RR, poziomu cukru we krwi,profilu lipidowego i cholesterolu, stosowania nowoczesnych środków opatrunkowych –  stomijnych. Są również  stoiska z prezentacją środków diagnostycznych, poradnictwem z zakresu samokontroli cukrzycy, pomiaru tkanki tłuszczowej oraz badań spirometrycznych i ciśnienia tętniczego krwi.

 

 

 

 

 

 

Przy stoliku obecni są także  z różnymi wydawnictwami przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach. Wszystkie badania, konsultacje i porady są bezpłatne. Warto dodać, iż głównym organizatorem tych dni jest Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie- Koło Terenowe przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu wspierane przez Urząd Miasta Racibórz, Starostwo Powiatowe, Szpital Rejonowy i istniejącą przy nim fundację zdrowia.

Ta cenna dla chorych inicjatywa mogła być zrealizowana już po raz siódmy dzięki staraniom i pracy organizacyjnej zarządu Koła PTP któremu przewodniczy Krystyna Klimaszewska a wspomagają ją  pielęgniarki: Beata Wysoczańska – Skroban, Klaudia Meissner, Lidia Skrobek, Bernadeta Drozdowska i Jolanta Mucha.

 

K.N.

 

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here