
Słownik polsko@polski z Miodkiem to jeden z ciekawszych poradników językowych dostępnych na rynku. Teraz w konkursie portalu raciborz.com.pl i wydawnictwa MARINA możesz wygrać jeden z ośmiu słowników.
Słownik polsko@polski z Miodkiem . Rozmowy profesora Jana Miodka o języku polskim z telewidzami z kraju i ze świata
to jeden z ciekawszych poradników językowych dostępnych na rynku, który ze względu na atrakcyjny układ treści i bogactwo ilustracji w przyjazny i zabawny sposób uczy, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim i jak nie wpaść w gramatyczne, ortograficzne, stylistyczne, a nawet fonetyczne pułapki. Książka stanowi zapis rozmów Profesora Jana Miodka o polszczyźnie prowadzonych z telewidzami z kraju i z całego świata.
Czytelnik, śledząc rozmowy Profesora, nie tylko dowiaduje się, które zjawiska współczesnej polszczyzny interesują czy drażnią Polaków szczególnie, ale również zaspokaja ciekawość i pozbywa się wszelkich wątpliwości językowych. Uczestnikami rozmów są Polacy rozsiani po świecie, dziennikarze prasy polonijnej, prowadzący programy radiowe i telewizyjne, którzy na co dzień obserwują zmiany zachodzące w polszczyźnie. Obok rozmów z widzami Profesor Jan Miodek na przykładzie wielu artykułów prasowych, tekstów i komentarzy dostępnych w sieci, fragmentów programów, ogłoszeń i wypowiedzi telewizyjnych szczegółowo omawia najczęstsze błędy i problemy językowe.
KONKURS:
Aby wygrać słownik polsko@polski z Miodkiem należy odpowiedzieć na pytanie: Nienawidzieć czy nienawidzić, wymyśleć czy wymyślić- które formy są poprawne? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w artykułach, w których Prof. Jan Miodek specjalnie dla raciborzan odpowiada na nurtujące ich pytania. Prawidłowe odpowiedzi należy przesłać na adres [email protected], podpisując się imieniem i nazwiskiem. W tytule wiadomości należy podać "Słownik z Miodkiem". Rozwiązanie konkursu 9 czerwca na portalu raciborz.com.pl. Kolejny konkurs, w którym również będzie można wygrać słownik już 10 czerwca.
Sponsorem konkursu jest wydawnictwo MARiNA . Wydawnictwo MARINA zajmuje się publikowaniem, promocją i dystrybucją tradycyjnych książek drukowanych oraz książek elektronicznych. Katalog tytułów wydawnictwa nieustannie się powiększa. Obecnie w ofercie posiadają książki z takich dziedzin, jak ekonomia, finanse i rachunkowość, językoznawstwo, kultura i sztuka, politologia oraz zarządzanie. W trosce o wysoki poziom merytoryczny każdej książki Wydawnictwo MARINA ściśle współpracuje ze środowiskiem naukowym – akademickim. Dba o to, żeby każda wydana przez nie książka odznaczała się przede wszystkim wysoką jakością.
Jeśli nie uda Ci się wygrać słownika polsko@polskiego z Miodkiem , a chciałbyś mieć go na swojej półce z książkami, zajrzyj na stronę internetową wydawnictwa MARINA .
Regulamin konkursu:
O wygranej decyduje wynik losowania. Pod uwagę brane są tylko maile z prawidłową odpowiedzią sygnowane własnym imieniem i nazwiskiem. Zwycięzca konkursu informowany jest o wynikach drogą mailową. Nagrody będą do odebrania w sklepie SOFT IB na rogu ulic Klasztornej i Ogrodowej w Raciborzu.
Biorąc udział w konkursie, zgadzają się Państwo na przetwarzanie podanych przez siebie danych osobowych przez firmę Raciborskie Media – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r (Dz. U. nr 133 poz. 883) – w celach marketingowych. Jeżeli w ciągu 14 dni nagroda nie zostanie odebrana losowanie zostanie ponowione!
Zwycięzcy:
Bożena Loffler, Aleksandra Petka




![Ceramika i obrazy z mchu. Twórcze zajęcia w raciborskich filiach biblioteki [ZDJĘCIA] Ceramika i obrazy z mchu. Twórcze zajęcia w raciborskich filiach biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-biblioteka.jpg)

![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)





![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)






Do wygrania 8 słowników i tylko 2 zwycięzców?