Wieści z maty zapaśniczej – LKS „Dąb” Brzeźnica

0

Aż trzech zawodników LKS "Dąb” Brzeźnica wywalczyło sobie awans (zajmując I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów) do udziału w Mistrzostwach Europy Juniorów i Juniorek w zapasach w stylu wolnym .

Najbliżej wywalczenia medalu była Sara Jezierzańska, która, w półfinale o trzecie miejsce zmierzyła się z Niemką Katrin Henke. Po wysokim zwycięstwie w I rundzie wydawało się, że zwycięży również i w drugiej. I tak faktycznie przebiegała walka. Do końca pozostało 10 sekund, Sara prowadzi jednym punktem, jednak moment dekoncentracji i niemka zdobywa jeden punkt, doprowadzając tym samym do remisu. Szczęście uśmiechnęło się do Niemki, która wylosowała uchwyt. Okazji tej nie zmarnowała, w związku z czym Sara zajęła ostatecznie V miejsce. Koleżance Klubowej Justynie Ratyńskiej w kat. 59 kg powiodło się nieco gorzej. Po pierwszej wyrównanej, lecz przegranej walce z Kathrin Neumaier (Niemcy) pożegnała się z turniejem. Sebastian Jezierzański w pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem Bułgarskim. Po zaciętej, wyrównanej walce, pierwszą rundę wygrał Sebastian, jednak w następnych dwóch rundach musiał uznać wyższość przeciwnika. Główną przyczyną porażki tego ambitnego zawodnika, odnoszącego ostatnio znaczące wyniki na arenie międzynarodowej, była nie do końca wyleczona kontuzja stopy.

- reklama -

Wakacje nie dla wszystkich

W okresie wakacji większość zawodników sekcji zapaśniczej LKS „Dąb” Brzeźnica  przebywa na zgrupowaniach szkoleniowych. W ośrodku COS w Wałczu od 4.07 do 15.0, do Mistrzostw Świata Juniorek, które odbędą się 24-28.07. 2011r  w Rumunii przygotowują się Sara Jezierzańska i Justyna Ratyńska. Natomiast w ośrodku COS w Władysławowie (od 4-16.07)  szlifują formę do Mistrzostw Świata Juniorów Sebastian Jezierzański i Mateusz Pukas. Na obóz Kadry Wojewódzkiej młodziczek, który odbywa się od 09.07 do 18.07 w Świerardowie Zdrój, powołane zostały zawodniczki: Joanna Wiśniewska i Aleksandra Chluba.  W Białogardzie od 18.07- 29.07 udoskonalać technikę walki będą najmłodsi adepci sportu zapaśniczego, Patryk Ołenczyn, Michał Kampik, Aleksander Kozina, Krzysztof Prasek, Patryk Gołuchowski i Szymon Jakubczyk. Do Mistrzostw Świata Juniorów młodszych, które odbędą się w dniach 21-25.08 na Węgrzech, przygotowywać się będą Nataniel Ostrowski- aktualny Mistrz  Polski, oraz Patryk Żelechowski i Mateusz Kampik- medaliści MP.

Podsumowanie wyników I półrocza

Zawodnicy i zawodniczki klubu LKS "Dąb” Brzeźnica w pierwszym półroczu bieżącego roku brali udział w 28 zawodach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. W indywidualnych Mistrzostwach Polski zdobyli łącznie 15 pozycji medalowych,  w tym 3 tytuły mistrzowskie. Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy i zawodniczki grupy Juniorów:

Sebastian Jezierzański – Mistrz Polski Juniorów- decyzją PZZ Warszawa
Mateusz Pukas – V-ce Mistrz Polski Juniorów
Ryszard Nowak – III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
Paweł Drzeżdzon – III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
Sara Jezierzańska – Mistrzyni Polski Juniorek, III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek
Justyna Ratyńska – Mistrzyni Polski Juniorek

W grupie Kadetów na słowa uznania zasługują:

– Nataniel Ostrowski – I miejsce OOM, III miejsce M/n Mistrzostwa Polski Kadetów
– Patryk Żelechowski – II miejsce na OOM, III miejsce M/n Mistrzostwa Polski Kadetów
– Mateusz Kampik III miejsce na OOM, III miejsce  na M/n Mistrzostwa Polski Kadetów
    
W grupie młodzików najlepsze wyniki osiągnęli:

– Patryk Ołenczyn – I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju UKS
– Patryk Gołuchowski – I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju UKS
– Michał Kampik – V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju UKS
– Aleksander Kozina – V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju UKS

Ponadto Sebastian Jezierzański powołany został w skład Kadry Narodowej Seniorów na Mistrzostwa Europy, które odbyły się w dniach 28-30.03.2011 w Dortmundzie. Sara Jezierzańska i Justyna Ratyńska oraz Sebastian Jezierzański wywalczyli awans do Reprezentacji Kadry Juniorów na Mistrzostwa Europy 20.06 – 26.06.2011r w Serbii, oraz na Mistrzostwa Świata. W grupie Juniorów młodszych (kadetów) awans do udziału w Mistrzostwach Europy wywalczył Nataniel Ostrowski, który zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
    
W Turniejach Międzynarodowych rangi FILA najlepsze miejsca uzyskali:

Sebastian Jezierzański – III miejsce Rumunia
Sara Jezierzańska – III miejsce Łotwa

W skład Kadry Narodowej powołani zostali następujący zawodnicy:

-Sebastian Jezierzański-Junior, Senior
– Mateusz Pukas – Junior
– Paweł Drzeżdzon – Junior
– Ryszard Nowak – Junior
– Nataniel Ostrowski – Kadet
– Patryk Żelechowski – Kadet
– Mateusz Kampik – Kadet
– Sara Jezierzańska – Juniorek i Seniorek
– Justyna Ratyńska – Juniorek i Seniorek
– Nikola Chluba – Juniorek

W współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży zawodnicy „Dębu” w I półroczu zdobyli 109 punktów. Jest to doskonały wynik, który świadczy o systematycznej i aktywnej pracy klubu.

Hubert Skornia

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here