Muzyka filmowa w Muszli – co jeszcze w ten weekend?

0

W najbliższy weekend, będzie okazja do wysłuchania koncertów w Parku Roth, odwiedzenia Goblikonu oraz skorzystania z oferty Śląskiej Letniej Akademii Filmowej. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo w Raciborzu i okolicach.

12 – 13 sierpnia: konwent Goblikon w Zespole Szkół Ekonomicznych

- reklama -

 

 

 

 

Po roku przerwy, powraca niesamowita podróż po świecie fantastycznych goblinów! Tym razem, motywem przewodnim imprezy, będzie symbioza magii i techniki lub ich wzajemne zwalczanie się.

Tegoroczna konwencja będzie oparta na symbiozie magii i techniki lub ich wzajemnym zwalczaniu się. Bez wątpienia znajdą coś dla siebie fani Shadowruna, Gwiezdnych wojen, Wapira:Maskarady oraz Cthulhu. Jak co roku uczestnicy konwentu będą mogli wziąć udział w około 100 godzinach programu, m.in: w prelekcjach o tematyce historyczno-kulturalnej i związanej z fantastyką oraz RPG, licznych konkursach wiedzy jak i tych zręcznościowych, turniejach gier karcianych, planszowych i fabularnych i wielu innych, czasami nietypowych atrakcji. Organizatorami Goblikonu są Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, miłośnicy fantastyki oraz członkowie Raciborskiego Klubu Miłośników Fantastyki i RPG „Bastion”. Tegoroczny konwent odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu na ulicy Gimnazjalnej 3.

12 sierpnia: Śląska Letnia Akademia Filmowa, film: 3 modlitwy, 3 miłości

 

 

Śląska Letnia Akademia Filmowa to cztery spotkania z kinem indonezyjskim w plenerze. Projekcje odbywać będą się w każdy piątek sierpnia w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim (w razie deszczu seanse i koncerty zostaną przeniesione do sali Wodzisławskiego Centrum Kultury). Przegląd Filmów Indonezyjskich odbywa się pod patronatem Ambasady Republiki Indonezji w Warszawie. 12 sierpnia o godz. 20:00 wyświetlany będzie film 3 modlitwy, 3 miłości. Obraz w sposób niezwykle przystępny umiejętnie porusza się wśród tematów religijnych i społecznych, które dotykają współczesną młodzież muzułmańską.

12 sierpnia: koncert zespołu Symetria

 

 

 

Koncert odbędzie się o godz. 19:00, w ramach Śląskiej Letniej Akademii Filmowej, w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim (w razie deszczu zostanie przeniesiony do sali Wodzisławskiego Centrum Kultury). Symertię założyli: Grzesiek Żygoń i Dominik Stypa. Siłą napędową kapeli zawsze były marzenia, ciepły odbiór ze strony słuchaczy na koncertach i nieśmiertelny Rock'n'Roll. Symetria to połączenie autorskiej poezji śpiewanej, rock'n' rolla i ciężkich gitar elektrycznych. Najważniejszą nagrodą przyznaną zespołowi jest uznanie ze strony słuchaczy. Symetria ma też na koncie debiutancką płytę zatytułowaną "Primodium" i teledyski do utworów "Droga" i "Anioł" (TVP).

13 sierpnia: Zakończenie Rajdu Trzeźwości

 

 

O godz. 13:00 na Boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Ocicach odbędzie się podsumowanie Rajdu Trzeźwości. Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "Tęcza" w imieniu wszystkich Organizatorów i Uczestników "XIII Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski" serdecznie zaprasza. Kolarze rajdu, jak mówią, mają jeden cel – niosą wsparcie ludziom walczącym z chorobą alkoholową w całej Polsce. Przez blisko półtora miesiąca podróży pomagają także sobie – w walce z uzależnieniem. W tym roku w rajdzie udział wzięło około 30 osób.

13 – 14 sierpnia: Trio Bramy Morawskiej i muzyka filmowa w Muszli

 

13 sierpnia o godz. 17:00 w Muszli koncertowej w Parku Roth wystąpi Trio Bramy Morawskiej wraz z uczestnikami warsztatów musicalowych, organizowanych przez Raciborskie Centrum Kultury. Koncert miał odbyć się 2 lipca, jednak ze względu na deszczową pogodę, został przeniesiony na termin sierpniowy.

14 sierpnia, także o godz. 17:00, w Muszli wysłuchać będzie można muzyki filmowej i musicalowej.

Imprezy odbywają się w ramach Koncertów Letnich,organizowanych przez RCK.

 

 

 

 

Nagranie audio – we współpracy z Radiem Mittendrin 

 

 

 

 

 

/ab/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here