Wszystko co dobre, szybko się kończy

0

W wakacyjnych zajęciach "Afrykańskie Lato z Biblioteką" udział wzięło ponad 215 dzieci. Na finał przygotowały przedstawienie "Nomwatu i Nomwume”. Zobacz zdjęcia – finał Afrykańskiego lata w Bibliotece.

Na zajęcia w Bibliotece zapisały się dzieci w wieku od 3 do 15 lat a w trakcie dwóch letnich miesięcy odnotowano aż 1020 odwiedzin. Łącznie odbyło się 17 spotkań, w tym 4 wycieczki, w których wzięło udział 149 dzieci. Każde zajęcia rozpoczynały się tradycyjnie od prezentacji multimedialnej, która przybliżała konkretny temat. Dzięki nim mali podróżnicy poznali zwyczaje, kulturę i życie codzienne ludów Afryki, przenieśli się do starożytnego Egiptu a także zobaczyli prawdziwe oblicze Afryki.

- reklama -

 

 

 

 

Czy pamiętacie słynne "Hakuna Matata”? W Bibliotece pod taką właśnie nazwą działała całe lato afrykańska szkółka języka suahili. Kiedy jedna grupa krzyczała "Habari za asubuh” (Dzień dobry), druga poznawała gry i zabawy afrykańskich dzieci, biorąc udział w "Olympica y Africa” na skwerze przed Biblioteką lub w pobliskim Parku Jordanowskim. Największa popularnością cieszyły się jednak zajęcia pod hasłem: "Barwy wojenne, barwy codzienne, czyli afrykańskie zrób to sam”. Tu dzieci mogły puścić wodze swojej fantazji i własnoręcznie wykonać między innymi biżuterię, spódniczki, tarcze wojowników, maski Kleopatry czy barwne ilustracje. Równie atrakcyjnie przebiegały plenerowe zajęcia: w lipcu uczestnicy wakacyjnych zajęć odwiedzili Ogród Zoologiczny w Ostrawie, gdzie mogli się poczuć jak na prawdziwym safari a w sierpniu odwiedzili afrykańską wioskę plemienia Dogon w Muzeum Miejskim w Żorach.

 

 

Na finał imprezy, który odbył się 30 sierpnia, przygotowano przedstawienie "Nomwatu i Nomwume” w wykonaniu Teatrzyku pod Baobabem, pokaz zdjęć z zajęć oraz uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów i informatorów zawierających słowniczek suahilijsko-polski oraz przepisy kuchni afrykańskiej. Występy swoich pociech podziwiali licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Miłą niespodzianką były podziękowania ze strony dzieci, które nagrodziły organizatorów wakacyjnych zajęć brawami i laurkami oraz podziękowania wiceprezydent Ludmiły Nowackiej, która również zjawiła się na wielkim finale.

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here