Raciborzanie zakończyli rozgrywki I fazy I ligi kręgli

0

Przed ostatnim turniejem, pewna awansu mogła być Polonia Leszno. O drugie premiowane awansem do najlepszej ósemki miejsce rywalizowały trzy zespoły: SGLK Gostyń, Polonia Łaziska Górne oraz RSKK OSiR Racibórz.

Gospodarzem czwartego decydującego turnieju, który odbył się 11 grudnia był aktualny mistrz – Polonia Łaziska. Kręgielnia w Łaziskach jest kręgielnią starego typu z asfaltowymi torami i wyniki na niej uzyskiwane są z reguły znaczące gorsze od rezultatów osiąganych na innych kręgielniach.

- reklama -

 

Zawody były bardzo emocjonujące od początku do samego końca. Raciborzanie dobrze rozpoczęli swój start, obejmując po pierwszym bloku prowadzenie. Po trzech blokach nasi kręglarze zajmowali II miejsce, co również dawało im awans do półfinału. Szczęście było bardzo blisko. Niestety po ostatnim, stojącym na najwyższym poziomie bloku, raciborzanie spadli na IV miejsce. Turniej rzutem na taśmę wygrali gospodarze Polonia Łaziska Górne z łącznym wynikiem 1876 kręgli, zbijając zaledwie dwa kręgle więcej od Polonii Leszno, które uzyskało wynik 1874 kręgli. Trzecie miejsce po fantastycznym finiszu najlepszego zawodnika dnia Andrzeja Zagaty, który uzyskał aż 508 kręgli zajęła drużyna SGLK Gostyń z wynikiem 1833 kręgle. Drużyna RSKK OSiR Racibórz z wynikiem 1809 kręgli zajęła IV miejsce.
W raciborskim zespole wystąpili: Maciej Basista (466 kręgli), Mariusz Gierczak (458 kręgli), Krzysztof Jeremicz (459 kręgli), Jerzy Kwaśny (426 kręgli).

 

Ostatecznie rozgrywki w grupie B wygrała Polonia 1912 Leszno – 13 punktów. II miejsce zajęła Polonia Łaziska Górne – 10 punktów. Obie Polonie awansowały do półfinałów, w których wystąpi osiem najlepszych drużyn, podzielonych na dwie grupy. W tej fazie rozgrywek odbędą się dwa turnieje, których gospodarzami będą drużyny, które wygrały swoje grupy w I fazie rozgrywek. Do finałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

 

III miejsce w grupie zajęła drużyna SGLK Gostyń z dorobkiem 10 punktów. Zawodnicy z Gostynia mogą mówić o prawdziwym pechu. Drugi rok z rzędu uzyskują taki sam wynik, jak drużyna która uzyskuje awans do dalszych rozgrywek, ulegając przeciwnikom gorszą sumą zbitych kręgli we wszystkich turniejach. Los sympatycznych zawodników z Gostynia podzielili niestety kręglarze RSKK OSiR Racibórz, którzy z dorobkiem 7 punktów zajęli IV miejsce w grupie B. Obu drużynom przyjdzie rywalizować o miejsca 9 – 16. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jak będzie przebiegać ta rywalizacja, gdyż dwie drużyny wycofały się przed rozgrywkami lub w ich trakcie, a kolejna oddała jeden turniej walkowerem i nie jest pewne czy przystąpi do dalszej rywalizacji.

 

W raciborskiej drużynie najlepszym zawodnikiem okazał się Maciej Basista, który w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej był drugi, minimalnie ustępując Adrianowi Karchowi z Polonii Łaziska.

 

Generalnie jednak raciborzanie zagrali nieco słabiej niż w roku ubiegłym, przeplatając dobre występy – gorszymi, co niestety znalazło przełożenie na zajęte w I fazie miejsce. Raciborscy kręglarze nie załamują jednak rąk. Co prawda kręgle pozostają dla nich w dużej mierze formą zabawy i rekreacji, ale zamierzają powalczyć o jak najlepsze miejsce w rozgrywkach.

 

KJ

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here