Wszystkie gminy Cysterskie zwiedzisz za pomocą foursquare

0

"Poznawaj Cystersów Mobilnie" – tak Stowarzyszenie Gmin Cysterskich zachęca do zwiedzania obiektów cysterskich za pomocą Foursquare. Wśród promujących się tam gmin swoje miejsce znalazły Rudy.Stowarzyszenie Gmin Cysterskich stworzyło w Foursquare swoją stronę, dzięki której turyści mogą z łatwością zaplanować wycieczki śladami „białych mnichów” oraz poznać obiekty cysterskie polecane przez OSGC, samych turystów, jak i mieszkańców gmin cysterskich. Obecnie z Foursquare’a na całym świecie korzysta już ponad 22 miliony użytkowników. Serwis wykorzystuje potencjał geolokalizacji, czyli meldowania się w miejscach. Trend ten, choć z powodzeniem wykorzystywany jest na Zachodzie, to w Polsce wciąż się rozwija. Na profile w Foursquare zdecydowały się tylko duże miasta, jak na przykład Poznań, Warszawa czy Gdańsk. – Tak, jak bliscy nam Cystersi byli prekursorami w wielu dziedzinach, tak i my jesteśmy dziś wśród niewielu organizacji w Polsce wykorzystujących potencjał technologii mobilnych i geolokalizacji w promocji turystyki! – podkreśla Rita Serafin, przewodnicząca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich.

Strona OSGC znajduje się pod adresem internetowym www.foursquare.com/gminycysterskie. Znaleźć tu można listy polecanych przez Stowarzyszenie obiektów cysterskich, uporządkowane według regionów. Każdy obiekt posiada krótki opis historyczny. – Mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się tu dodatkowo oferty lokalnych przedsiębiorców oferujących usługi turystyczne, czyli na przykład restauracji, hoteli, pensjonatów – wyjaśnia Rita Serafin i dodaje: – Na stronie Gminy Cysterskie każdy może dodać miejsce związane z cystersami.

- reklama -

Projekt pn. „Poznawaj Cystersów Mobilnie” to pomysł jednej z agencji specjalizującej się w marketingu regionów. – Serwisy społecznościowe wykorzystujące geolokalizację wciąż słabo wykorzystywane są w Polsce. A tymczasem to świetne narzędzie marketingowe, które pozwala na komunikację nie tylko z użytkownikami portali społecznościowych, ale Internetu w ogóle – mówi pomysłodawca projektu, Adam Misa. – Ogromnie cieszymy się, że nasz pomysł od razu spodobał się Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Gmin Cysterskich. Zrobiliśmy na razie pierwszy krok. Mamy nadzieję, że projekt „Poznawaj Cystersów Mobilnie” będzie się rozwijał, a jego potencjał dostrzegą też lokalni przedsiębiorcy związani z ruchem turystycznym obiektów cysterskich – dodaje Adam Misa.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here