Michał Maćkowiak, manager ds. relacji inwestorskich PBG, twierdzi, że zeszłotygodniowe zmiany wyjdą RAFAKO na dobre, co nie byłoby możliwe z Wiesławem Różackim u steru. Zgadzacie się?
Sytuacja w RAFAKO nie przestaje bulwersować. Ubiegłotygodniowe zmiany w zarządzie RAFAKO a także ustanowienie zastawu na akcjach raciborskiego przedsiębiorstwa rodzą pytania, na które nie odpowiadają treści oficjalnych raportów i komunikatów. Dotarliśmy do Michała Maćkowiaka, Managera ds. Relacji Inwestorskich PBG, którego zapytaliśmy o kulisy sprawy, a także prognozy dla RAFAKO na najbliższą przyszłość.
Wojciech Żołneczko: Co sprawiło, że po siedmiu latach pełnienia przez Wiesława Różackiego funkcji Prezesa Zarządu RAFAKO zdecydowano się na jego odwołanie (czytaj również artykuł: RAFAKO: Wiśniewski dopiął swego – Różacki odwołany)?
Michał Maćkowiak: Celem zmian w zarządzie oraz planowanych zmian w Radzie Nadzorczej jest zbudowanie zespołu posiadającego kompetencje niezbędne do zabezpieczenia realizacji kontraktów strategicznych. Zmiana na funkcji prezesa zarządu w RAFAKO jest kontynuacją przyjętej przez Radę Nadzorczą strategii "unii personalnej" i zacieśnienia współpracy pomiędzy PBG i RAFAKO. Osiągnięcie strategicznych celów Grupy PBG możliwe będzie m.in. dzięki pełnemu wykorzystaniu efektu synergii między spółkami z Grupy. Dlatego korzystna jest sytuacja, w której ta sama osoba sprawuje funkcję członka zarządu w PBG i RAFAKO.
Proszę powiedzieć, czy w ocenie Rady Nadzorczej PBG i Rady Nadzorczej RAFAKO, a przede wszystkim Jerzego Wiśniewskiego, działania Wiesława Różackiego na stanowisku Prezesa Zarządu RAFAKO były mało skuteczne i odbijały się niekorzystnie na wynikach finansowych spółki?
Rada Nadzorcza jednogłośnie powołała na stanowisko prezesa zarządu RAFAKO Pana Pawła Mortasa, uznając że jego działania zapewnią wykorzystanie efektu synergii między spółkami z Grupy PBG oraz zabezpieczą realizację projektów strategicznych. W ostatnich działaniach pana Różackiego nie dostrzegano wystarczającego zaangażowania w realizację tych celów (czytaj również artykuł: Wiśniewski: Różacki inżynierem, a nie ekspertem biznesowym).
W ubiegłym miesiącu o RAFAKO mówiło się wyłącznie w kontekście sukcesów. Dziś w debacie dominują temat roszady w zarządzie i fatalna sytuacja Grupy PBG (czytaj również: RAFAKO: kolejne upadłości i likwidacje w Grupie PBG) (fot. A. Behr).
Przyszłość RAFAKO niepokoi również Mirosława Lenka – czytaj również artykuł: Prezydent martwi się o Rafako.
/Wojciech Żołneczko/
jeszcze jeden ! A raczej ,,BEŁKOT,, …
jesteście gotowi na … BUM ?
>
„Rafako: jesteśmy gotowi na boom”…
[/-/]Prezes Różacki …
bla bla bla bla bla bla bla bla. bla bla, bla bla bla bla bla bla. bla bla. bla bla bla bla (bla bla), bla bla bla bla bla bla bla bla
Wyjątkowo trafny komentarz…
W ustach rzecznika wszystko bedzie wyglądało dobrze. To podobnie jak w ustach agencji AdventureMedia była mowa o spotkaniu Rożackiego z załogą choć nie doszło do takiego spotkania.