GS UKS Krzanowice: Kolejna wygrana z drużyną z czołówki

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrały siatkarki GS UKS Krzanowice w III lidze. Po poniedziałkowym zwycięstwie nad liderem z Rudy Śląskiej, tym razem dziewczęta pokonały czołowy zespół Dębowianki i to na wyjeździe.

Po tej wygranej drużyna z Krzanowic bardzo zbliżyła się do strefy walczącej o prawo gry w finale III ligi. To był pierwszy wyjazdowy mecz, z którego trener mógł być zadowolony. Siatkarki Krzanowic w pierwszych dwóch setach po prostu "gryzły parkiet", by zwyciężyć. W obydwu partiach wygrywały różnicą dwóch punktów.

Trzeci set pokazał, że gospodynie nie złożyły broni, ponieważ rozstrzelały krzanowiczanki do 11! .Czwarta partia była już bardzo zacięta do stanu 17 : 17, potem znów na parkiecie dominowały gospodynie, które doprowadzają do wyrównania.

Piąta odsłona zaczyna się od prowadzenia dębowianek 5 : 1, jednak przy zmianie stron na tablicy widniał wynik 8 : 5 dla gospodyń. W tym momencie krzanowiczanki wykorzystują moment słabszej gry gospodyń i wychodzą na prowadzenie, którego nie oddają do końca spotkania i przywożą z trudnego terenu dwa cenne punkty – relacjonuje Tomasz Kuziak, trener zespołu.

UKS Dębowianka Dębowiec   –   GS UKS Krzanowice     2 : 3 (-23,-25,11,21,-13)

Skład: Magdalena Sławik, Klaudia Nagler, Julia Sycz, Joanna Staniszewska, Karolina Daniszewska, Justyna Swierczek oraz Simona Duda, Malwina Skoczylas.