Zmiany na Bosackiej. Starosta wiedział i nie powiedział?

3

Prezydent ma żal do starosty, że ten nie poinformował go o planowanych zmianach na ul. Bosackiej. Według niego powiat na pewno wiedział o zmianach, gdyż drogami w imieniu województwa zajmuje się Powiatowy Zarząd Dróg.

Mieszkańcy Ostroga uważają, że zmiana organizacji ruchu na Bosackiej na całej jej długości była zupełnie niepotrzebna. – Można było zrobić tylko lewoskręt przy policji, a za te pieniądze, które poszły na resztę np. wyremontować chodniki – uważają. Prezydent zgodził się z tym, jednak jak mówi nie mógł nic zrobić. – Powiatowy Zarząd Dróg przygotował dokumentację do tego zdania już w ubiegłym roku. Miasto sprzeciwiało się wówczas takiemu rozwiązaniu. Pojechaliśmy razem do Zarządu Dróg Wojewódzkich i wydawało mi się, że przekonałem ich do tego, że to rozwiązanie jest bez sensu. Namawiałem ich do tego, by wyremontować drogę i chodniki – opowiada prezydent, Mirosław Lenk. – Jest to droga wojewódzka, ale przebiega przez nasze miasto, więc wypadałoby nas chociaż o tych planach poinformować – dodał.

- reklama -

Prezydent uważa, że starosta z pewnością wiedział o planach ZDW w Katowicach, gdyż inwestycjami na tych drogach zajmują się Powiatowe Zarządy Dróg, a te są pod władaniem starostwa. – Mam żal do starostwa, że nie poinformowało nas o tych planach – dodał M. Lenk.

 

 

 

 

 

 

/p/

————————————————————

 

Czytaj również:

 

 

Mieszkańcy Ostroga czują się zapomnieni przez prezydenta

– Od lat nie było u nas żadnych inwestycji. Nawet odśnieżarki do nas nie dojeżdżają – mówili podczas spotkania z prezydentem mieszkańcy osiedla XXX-lecia na Ostrogu. Zarzucili oni prezydentowi, że nie spełnił swoich obietnic.

 

Nowe oświetlenie na Bosackiej za 170 tys. zł

Zakończył się miejski przetarg na "Rozbudowę oświetlenia ulicznego przy ul. Bosackiej". Zwycięską okazała się oferta raciborskiego P.U.P. "Elektrowskaz", które podejmie się zlecenia za kwotę 170 tys. zł

Radny krytykuje reorganizację ruchu na Bosackiej

– To policja chciała zmian i na jej wniosek ZDW opracował reorganizację ruchu na Bosackiej – przyznaje starosta na pytanie Leona Fiołki, kto w powiecie jest odpowiedzialny za wyłączenie dwóch pasów ruchu.

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. kama

    Kolejna głupota i zmarnowane pieniądze. Nikt rozumny tego nie może ppjąć jak można coś co było dobre zmarnować. W dobie kryzysu na całym świecie w naszym mieście trwoni się pieniądze a winnych nie ma. Starosta powinien się sprzeciwić, interweniować itd. Tym powinne się zająć odpowiednie służbe , to działanie na niekorzyść mieszkańców miasta i osób przejeżdżających przez miasto. Z powowdu jednego lewoskrętu cały pas likwidować????? Mam nadzieję, że ktoś się tym zainteresuje. Dziś tamtędy jechałam – makabra:(

  2. Łysol

    Brawa dla Mąąądrych ludzi którzy to wymyśleli

  3. krytyk

    A po co informować Mirka z Raciborza on może sobie tylko pokiwać palcem w bucie

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here