H. Siedlaczek: nie zlikwidują Straży Granicznej w Raciborzu

Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek przekazał sensacyjną i od dawna wyczekiwaną nowinę: ministerstwo spraw wewnętrznych nie zdecydowało się na likwidację raciborskiego oddziału straży granicznej. Mało tego! – Decyzją ministerstwa spraw wewnętrznych z dniem 1 stycznia 2014 roku zostanie utworzony śląsko – małopolski oddział Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu – poinformował Czytelników Raciborskiego Portalu Internetowego www.raciborz.com.pl  Henryk Siedlaczek.

– Staramy się wyłożyć wszystkim jasno i wyraźnie, że kluczowym terytorium na granicy południowej jest Śląsk i czy ta komenda będzie w Raciborzu, Rybniku, Wodzisławiu, Katowicach, Gliwicach to nie jest ważne. Dlatego, że tutaj mamy Zebrzydowice, tutaj mamy Chałupki, tutaj mamy Bramę Morawską, tutaj mamy największe węzły autostradowe i tak dalej – powiedział niedawno w wywiadzie dla radia 90 poseł Henryk Siedlaczek, który od początku zaangażowany był w całą sprawę. Jak widać zaangażowanie okazało się skuteczne: Oddział Straży Granicznej w Raciborzu pozostanie na miejscu.

- reklama -

——————————————————————————————————————– 

Polecamy również:

Decyzja w sprawie Straży Granicznej za dwa tygodnie

Na ostatniej sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych dyskutowano o restrukturyzacji Straży Granicznej. Nie udało się jednak ustalić czy komenda w Raciborzu zostanie zlikwidowana.

Straż Graniczna prosi o pomoc dla rannego kolegi

Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu prosi wszystkich chętnych o pomoc dla funkcjonariusza, który próbując pomóc koleżankom i kolegom poszkodowanym w wypadku sam został potrącony przez samochód.

Straż Graniczna w Raciborzu otrzymała wyróżnienie

W czasie uroczystego świąteczno-noworocznego spotkania z "mundurówką" wojewoda Zygmunt Łukaszczyk wyróżnił szczególnie zasłużonych funkcjonariuszy, wśród których znalazł się komendant raciborskiej straży granicznej.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

———————————————————————————————————————

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. siedlaczek, skończ się wpieerdzielać w sprawy tego miasta
    Ty tego nie załatwiłeś , a sprawę rozwiązania SG w raciborzu
    byli zamieszani twoi kolesie miry zdzichy i inni geszefciarze z peło

  2. huraa , w kłodzku i sączu pracę tracą setki ludzi , no naprawdę jest się z czego cieszyć :/ decyzja polityczna i kolesiowska która z czasem będzie miała swoje negatywne konsekwencje

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here